نامزدهای بخش سودای سیمرغ – اعلام اسامی نامزدهای بخش سودای سیمرغ جشنواره

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۲۰
اعلام اسامی نامزدهای بخش سودای سیمرغ جشنواره

جشنواره سی و نهم در روزهای پایانی

عصر گذشته طی نشستی نامزدهای بخش سودای سیمرغ سی و نهمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند. مسعود نجفی در ابتدای نشست ضمن تشکر از اهالی سینما گفت: ۲۲ بهمن ماه ساعت ۱۸ برنامه اختتامیه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار و به صورت زنده پخش خواهد شد. او افزود: در این مراسم میزبان تعداد بسیار محدودی از عزیزان خواهیم بود.

سپس سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد اسامی نامزدهای هر بخش را اعلام کرد. این لیست توسط داورهای این دوره از جشنواره (محمداحسانی، ساره بیات، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی) تهیه شده بود.

نامزدهای بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر

در این نوشته به اختصار به اسامی نامزدهای برخی از رشته ها اشاره می نماییم:

نامزدهای بهترین فیلمنامه عبارتند از: ارسلان امیری، آیدا پناهنده، تهمینه بهرام برای فیلم زالاوا، آرش انیسی برای فیلم مامان، آیدا پناهنده، ارسلان امیری برای فیلم تی‌تی

برای بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی حمیدرضا آذرنگ برای فیلم روزی روزگاری آبادان، مهدی جعفری، مهین عباس‌زاده برای فیلم یدو، محسن قرایی، محمد داودی برای فیلم بی همه چیز انتخاب شده اند.

در بخش بهترین موسیقی متن، پیام آزادی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا، بامداد افشار برای فیلم یدو، علیرضا افکاری برای فیلم تی‌تی، حامد ثابت برای فیلم بی همه چیز، فردین خلعتبری برای فیلم مصلحت انتخاب شده اند.

اعلام اسامی نامزدهای بخش سودای سیمرغ جشنواره

اعلام اسامی نامزدهای بخش سودای سیمرغ جشنواره

سیمرغ های پر سر و صدا

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، عرفان ابراهیمی برای فیلم مامان، پژمان جمشیدی برای فیلم شیشلیک، پوریا رحیمی‌سام برای فیلم زالاوا، وحید رهبانی برای فیلم مصلحت، پدرام شریفی برای فیلم بی همه چیز کاندید شده اند.

نامزدهای بهترین نقش مکمل زن عبارتند از: آزیتا حاجیان برای فیلم خط فرضی، الهام شفیعی برای فیلم روزی روزگاری آبادان، گلاره عباسی برای فیلم ابلق، گیتی معینی برای فیلم ابلق.

نامزدهای بهترین نقش اول مرد بدین شرح است: پرویز پرستویی برای فیلم بی همه چیز، نوید پورفرج برای فیلم زالاوا، محسن تنابنده برای فیلم روزی روزگاری آبادان، میلاد صویلوی برای فیلم یدو، رضا عطاران برای فیلم روشن، امیر نوروزی برای فیلم مامان

در بخش بهترین نقش اول زن، رؤیا افشار برای فیلم مامان، ستاره پسیانی برای فیلم یدو، الناز حبیبی برای فیلم رمانتیسم عماد و طوبا، ملیسا ذاکری برای فیلم ستاره بازی، الناز شاکردوست برای فیلم ابلق، نازنین فراهانی برای فیلم مصلحت نامزد شده اند.

نامزدهای بهترین کارگردانی جشنواره سی و نهم نرگس آبیار برای فیلم ابلق، ارسلان امیری برای فیلم زالاوا، مهدی جعفری برای فیلم یدو، محسن قرایی برای فیلم بی همه چیز می باشند.

در بخش بهترین فیلم هم فیلم های ابلق به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی، بی همه چیز به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی، زالاوا به تهیه‌کنندگی روح‌اله برادری و سمیرا برادری و یدو به تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح کاندید شده اند.

غیبت هدیه تهرانی شوک جشنواره امسال

از بزرگترین غایبین در میان لیست نامزدها، می توان به هدیه تهرانی در میان نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن اشاره کرد. بسیاری بازی او در این فیلم را عالی و در خور دریافت سیمرغ بلورین می دانستند. وحید سعیدی، منتقد و روزنامه نگار نوشت: امیدوارم هیات داوران در توضیح این کار نگویند این بازی در سلیقه این هیات نبوده است. یک بازیگر برای جان بخشیدن به نقش چه کار باید انجام دهد، هیات داوران از یک بازی خوب و استاندارد که شایسته نامزدی باشد، چه توقعی داشته که بازی کامل هدیه تهرانی آن را برآورده نکرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان