نامه داروسازان ایران – با کدام جرات ادعای تولید واکسن را داریم؟

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۸
نامه داروسازان ایران - با کدام جرات ادعای تولید واکسن را داریم؟

نامه داروسازان ایران در مورد واکسن کرونا

 نامه داروسازان ایران به رییس سازمان غذا و دارو در مورد واکسن ایرانی کرونا در شرایطی منتشر شده است که طبق برخی گزارش ها رییس سازمان هلال احمر کشور از تامین واکسن خارجی فایزر برای کشور خبر داده است.

داروسازان ایران در نامه‌ای خطاب به محمدرضا شانه‌ساز رییس سازمان غذا و دارو و  مطالعات بالینی در ایران، تولید واکسن کرونا را در حد یک شوخی خواندند و نوشتند: «با کدام جرات ادعای تولید چنین واکسنی را داریم؟». نویسندگان این نامه از سازمان غذا و داروی ایران خواسته‌اند که به موقع، و نه بعد از مرگ سهراب نسبت به خرید و واردات واکسن کرونا اقدام کند.

این داروسازان همچنین از اینکه افراد با تخصص‌های غیردارویی، نظر تخصصی دارویی می‌دهند انتقاد کرده و برخی موضوعات مطرح شده در رسانه‌های داخل ایران درباره تولید واکسن داخلی کرونا را توهین به شعور علمی داروسازان و صرفا بهانه‌ای برای عدم تامین واکسن توصیف کردند.

نامه داروسازان ایران - با کدام جرات ادعای تولید واکسن را داریم؟

نامه داروسازان ایران – با کدام جرات ادعای تولید واکسن را داریم؟

در این نامه همچنین آمده مقام‌های جمهوری اسلامی در حالی از تولید واکسن سخن می‌گویند که «در تامین حقوق کادر درمان وامانده‌اند» و «هنوز فاویپیراویر و رمدسیویر کافی تولید نشده و ملت قاچاق می‌خرند!»

در پایان این نامه نیز تاکید شده است: «کرونا آنفلوانزا نیست و شوخی ندارد، دارو ندارد. برای آنفلوانزا حداقل تامی فلو قاچاق وجود دارد. برای کرونا چه چیزی داریم؟»

اهدای ۱۵ هزار دوز واکسن فایزر

کریم همتی امروز در نشست خبری  اعلام کرد: قرار است ۱۵ هزار دوز واکسن کرونا شرکت فایزر بصورت اهدایی به ایران داده شود. وی گفت: به دلیل شرایط خاص نگهداری این واکسن با هماهنگی وزارت بهداشت به زودی مراحل انتقال آن به کشور انجام خواهد شد.رییس سازمان هلال احمر کشور گفت: در زمان رسیدن واکسن نحوه دریافت واکسن در رسانه‌ها اطلاع رسانی خواهد شد و روز گذشته هم برای پیگیری بیشتر این موضوع جلسه در تهران برگزار کردیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 29 =


اخبار

سینما و هنر

جهان