نامه رهبرانقلاب – نامه رهبر انقلاب به رئیس جمهور درباره بودجه ۱۴۰۰

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۲۶

شروط کاهش سهم صندوق توسعه ملی اعلام شد

نامه رهبر انقلاب در پاسخ به نامه حسن روحانی مبنی بر کاهش سهم صندوق به ۲۰ درصد در لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر این شروط دلالت دارد که برداشت مازاد بر ۲۰ درصد از صندوق توسعه را فقط تا سقف ۱ میلیون بشکه در روز مجاز دانستند و نیز هرگونه برداشت از صندوق را برای مصارف اجازه ندادند. رئیس جمهور در نامه ای از رهبری تقاضا کرده بود که سهم صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده از ۳۸ درصد به ۲۰ درصد کاهش یابد.

محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در توئیتی  از نامه رهبر انقلاب به رئیس جمهور در خصوص نحوه هزینه‌کرد از صندوق توسعه ملی خبر داد. زنگنه نوشت: «رهبر معظم انقلاب، برداشت مازاد بر ۲۰ درصد از صندوق توسعه را فقط تا سقف یک میلیون بشکه در روز مجاز دانستند. همچنین هرگونه برداشت از صندوق را برای مصارف اجازه ندادند.» زنگنه همچنین در ادامه خطاب به دولت نوشته است: پیشنهاد می‌کنم دولت اصلاحات را انجام و مجدد لایحه را ارسال کند.

متن نامه رهبر انقلاب

متن نامه حجت‌الاسلام گلپایگانی رئیس دفتر رهبر انقلاب خطاب به رئیس‌جمهور به این شرح است:

جناب آقای رئیس جمهور

«با کاهش سهم صندوق به ۲۰ درصد مشروط به رعایت نکات ذیل موافقت می‌گردد:

نامه رهبرانقلاب – نامه رهبرانقلاب به رییس جمهور درباره بودجه ۱۴۰۰

۱- سهم صندوق توسعه ملی برای فروش نفت خام، میعانات گازی و مازاد بر یک میلیون بشکه در روز، ۳۸ درصد منظور گردد و کلیه تسهیلات سررسید شده دولت از صندوق توسعه ملی از محل سهم دولت از مازاد مذکور پرداخت گردد.

۲- کلیه مصارفی که در بودجه سال ۱۳۹۹ از محل منابع صندوق توسعه ملی تأمین مالی گردیده‌اند (موضوع بند ه تبصره ۴ ماده واحده)، در بودجه سال ۱۴۰۰ از محل منابع بودجه عمومی تأمین مالی گردند. برداشت از منابع صندوق توسعه ملی برای مصارف بودجه سال ۱۴۰۰ مجاز نمی‌باشد.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان