نامه محرمانه آمریکا – نامه محرمانه آمریکا به انصارالله یمن

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۸
نامه محرمانه آمریکا

 نامه محرمانه آمریکا به انصارالله رسید

رهبر گروه انصارالله یمن امروز اعلام کرد که نامه محرمانه آمریکا در مورد صلح در یمن توسط این گروه دریافت کرده است. محمد علی الحوثی، یکی از اعضای شورای عالی سیاسی یمن وابسته به انصار الله  در یک پیام توئیتری اعلام کرد:  آمریکایی ها در پیامی از طریق واسطه هایشان اعلام کردند صلح بدون موافقت ما ممکن نیست حتی اگر عربستان به آن راضی باشد.
رهبر گروه انصارالله در پیام دیگری در صفحه توئیتر خود ، ایالات متحده را  متهم به تخریب ارزش پول این کشور کرد و نوشت: سفیر آمریکا از میزی که قرار بود میز مذاکرات صلح باشد در مقابل هیات کویتی تهدید به نابودی ارز و سقوط ریال یمن کرد.وی تاکید کرد که این دلیل محاصره یمن توسط آمریکا است. یمن سال ها است که شاهد محاصره و حملات ائتلاف متجاوز سعودی و آمریکایی به بهانه حمایت از دولت فراری منصور هادی است.

تحولات اخیر یمن

همچنان در یمن اوضاع ناآرام بوده و عملیات های دقیق موشکی رزمندگان یمنی به صورت مستمر در جریان است. نیروهای یمنی در شمال غرب استان مارب در تلاش هستند بخش های رغوان و مدغل را به طور کامل پاکسازی کنند تا آخرین مرحله عملیات را برای آزادی شهر مارب که قلب یمن محسوب می شود از سه محور آغاز کنند.

نامه محرمانه آمریکا

نامه محرمانه آمریکا – نامه محرمانه آمریکا به انصارالله یمن

جنگ داخلی یمن نبردی است که از سال ۲۰۱۵ میلادی میان دو جناح که هریک خود را دولت یمن می‌داند با همراهی حامیان و متحدان آن‌ها درگرفت. نبرد میان نیروهای دولت عبدربه منصور هادی و حراک جنوبی به مرکزیت عدن با نیروهای انصارالله و نیروهای طرفدار علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور پیشین در جریان است.

نماینده سازمان ملل در امور یمن نیز چندی پیش اعلام کرد اوضاع انسانی در یمن روز به روز بدتر می شود با این حال ما می توانیم جلوی قحطی در این کشور را بگیریم و جنگ را متوقف کنیم .

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان