نانسی پلوسی – استیضاح ترامپ در بیانات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۳

نانسی پلوسی در یک اقدام تاریخی

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز گذشته  در یک اقدام تاریخی از استیضاح ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سخن گفت. نانسی پلوسی در بیانات خویش اظهار داشت: «اقدامات ریاست جمهوری ترامپ  واقعیت شرم آور خیانت رئیس جمهور به سوگند او ، امنیت ملی ما و خیانت به تمامیت انتخابات را نشان‌داد. آنچه مستمسک طرح استیضاح قرار گرفته  این اتهام است که  ترامپ برای تحت‌فشار قراردادن رقیب‌سیاسی خود با یک رهبرخارجی ارتباط داشته است».

نانسی پلوسی رسماً استیضاح رئیس جمهوری ترامپ را اعلام کرد

صحبت از استیضاح ترامپ، چندین بار در میان دموکرات‌ها مطرح شده و در چندین پرونده ترامپ را مورد تهدید قرار گرفته بود. اما در بیانات نانسی پلوسی با موارد قبل متفاوت است. رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، قبلا با استیضاح ترامپ مخالف می‌کرد. روز گذشته، شخص وی  تحقیقات لازم برای استیضاح دونالد ترامپ را به طور رسمی اعلام کرد.

استیضاح در تاریخ آمریکا

در تاریخ ایالات متحده آمریکا استیظاح و برکناری رئیس جمهور کار آسانی نبوده استو تاکنون هیچ رئیس جمهوری در آمریکا از طریق استیظاح برکنار نشده است. ریچارد نیکسون در دوران ریاست جمهوری خویش، قبل از اینکه استیظاح شود، استعفا داد. در تاریخ ایالات متحده آمریکا تنها دو رئیس‌جمهور استیظاح شدند که هر دو توسط مجلس سنا تبرئه شدند و هیچ کدام برکنار نشدند.

حامیان استیضاح ترامپ

استیضاح ترامپ ممکن است به ضرر ترامپ نباشد و حتی رقبای دموکرات وی را در موضع ضعف قراردهد. در حال حاضر، رقبای دموکرات وی از جمله بایدن، از استیضاح ترامپ حمایت کردند. اما این اقدام ممکن است نتیجه خاصی در برنداشته و حتی به نفع ترامپ تمام شود. از جایی که، این احتمال وجود دارد که رأی دهندگان به این نتیجه برسند که دموکرات‌ها از موقعیتشان به دنبال تسط بر مجلس نمایندگان ، دونالد ترامپ را به خاطر اتهامات ثابت نشده تحت فشار قرارداده‌اند. چنانچه در گذشته زمانی که جمهوری خواهان مجلس نمایندگان، کلینتون را استیضاح کردند به  طور پیش بینی نشده‌ای جمهوری‌خواهان نفوذشان را در مجلس نمایندگان از دست دادند چنانچه کرسی‌های مجلس نمایندگان را در سال ۱۹۹۸ از دست دادند.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان