ناو جنگی ژاپن – حفظ امنیت و آزادی کشتیرانی در منطقه خاورمیانه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۳

 ماموریت ناو جنگی تاکانامی در خاورمیانه

ناو جنگی ژاپن امروز از توکیو عازم خاورمیانه شده است. این ناور طبق گزارش های صورت گرفته در راستای جمع‌آوری اطلاعات در خلیج فارس و عمان و تامین امنیت کشتیرانی، راهی خاورمیانه شده است.با توجه به وابستگی ژاپن به عنوان یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان  به نفت خاورمیانه، دولت ژاپن قبلاً اطلاع داده بود که در جهت حفظ امنیت دریانوردی و حمایت از کشتی‌های تجاری خود در منطقه پرتنش خاورمیانه، یک ناو جنگی به خاورمیانه و به طور خاص خلیج فارس اعزام خواهد کرد.

دو هواپیما تجسسی پی-۳ اوریون ژاپن در خاورمیانه

ژاپن ناو جنگی تاکانامی با حدود ۲۰۰ دریانورد را به همراه دو هواپیما تجسسی پی-۳ اوریون راهی خاورمیانه کرده است. شینزو آبه ماموریت این کشتی را نجات زندگی ژاپنی‌ها  عنوان کرده است. کره جنوبی نیز از ارسال ناور جنگی به منطقه پر تنش خاورمیانه خبر داده بود. پیشتر کره جنوبی اعلام کرده بود قصد دارد  عملیات مقابله با دزدان دریایی که در حال حاضر در سواحل آفریقا فعالیت دارد را برای کمک به امنیت نفتکش‌ها در منطقه، به اطراف تنگه هرمز گسترش دهد.

دو هواپیما تجسسی پی-۳ اوریون ژاپن در خاورمیانه

بعد از چند حمله به کشتی‌های خارجی در خلیج فارس و تشدی ناامنی و تنش در خاورمیانه، بسیاری از کشورهای جهان در راستای ایجاد ائتلافی برای حفاظت از کشتی‌رانی آزاد در خلیج فارس اقدام کردند.

ائتلاف به رهبری آمریکا که برای حفظ و حمایت کشتیرانی  آزاد در آب‌های خلیج فارس از جمله ائتلاف‌های بین‌المللی در زمینه حفظ امنیت  کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان