ناوهواپیمابر نیمیتز – خروج ناوهواپیمابر نیمیتز و ناوگروه همراه آن از خاورمیانه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۳
ناوهواپیمابر نیمیتز - خروج ناوهواپیمابر نیمیتز و ناوگروه همراه آن از خاورمیانه

پایان ماموریت ده ماهه ناوهواپیمابر نیمیتز

وزارت دفاع آمریکا ناوهواپیمابر نیمیتز و ناوگروه همراه آن را از خاورمیانه خارج می کند. وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد ماموریت ده ماهه ناوگروه نیمیتز به دستور کریس میلر، کفیل وزارت دفاع آمریکا به پایان رسیده است. طبق گزارش های رسیده،  هدف این کار  مقامات آمریکایی کاستن از تنش در منطقه عنوان شده است.

کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا در پی نقش حمایتی ناو یو اس اس نیمیتز برای نیروهای آمریکا در سومالی دستور داده است که این ناو با  پایان  ماموریت ۱۰ ماهه خود به صورت مستقیم به خانه بازگردد. جاناتان راث هافمن دستیار روابط عمومی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: وزارت دفاع از تلاش سخت، تعهد و انعطاف پذیری بیش از ۵ هزار ملوان و تفنگدار گروه ضربت ناو نیمیتز که بارها برتری عملیاتی خود در پشتیبانی هوایی برای مبارزه با تروریست ها در عراق و افغانستان و تامین امنیت دریایی در مسیرهای آبی مهم را نشان دادند، قدردانی می کند.

ناوهواپیمابر نیمیتز - خروج ناوهواپیمابر نیمیتز و ناوگروه همراه آن از خاورمیانه

ناوهواپیمابر نیمیتز – خروج ناوهواپیمابر نیمیتز و ناوگروه همراه آن از خاورمیانه

ماموریت ناوهواپیمابر نیمیتز

ناو گروه نیمیتز شامل ۶۰ جنگنده، دو ناو موشک انداز هدایت شونده و یک ناوشکن موشک انداز هدایت شونده می شود. هافمن در ادامه اظهارات قبلی خود افزود که تیم نیمیتز پوشش هوایی دائمی را در جریان عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان و انجام عملیات و رزمایش های ارائه کرده است.

یو اس اس نیمیتز و ناو گروه ضربت آن از مبدا آفریقا به سمت بنادر ساحل غربی آمریکا در حال حرکت است. ناو گروه ضربت نیمیتز شهر ساحلی سن دیگو در ایالت کالیفرنیا را در ماه مه به مقصد خاورمیانه ترک کرد.

این ناو گروه در ماه نوامبر  برای انجام یک رزمایش با نیروی دریایی هند خاورمیانه را ترک کرد و سپس به ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا پیوست. دو هفته گذشته این ناو گروه بار دیگر به شاخ آفریقا بازگشت و در ساحل سومالی برای پشتیبانی از حدود ۷۰۰ نیروی نظامی آمریکا مستقر شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان