ناوگان پهبادی – آمازون مجوز تحویل کالا با ناوگان پهبادی را دریافت کرد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۱۳

دریافت مجوز توسط شرکت آمازون

تحویل کالا با ناوگان پهبادی ایده ای بود که شرکت آمازون مدت هاست روی آن تمرکز کرده است. حالا با دریافت مجوزهای لازم از وزارت هواونوردی ایالات متحده تحویل محوله های سفارشی با پهبادهای بدون سرنشین، افزایش زیادی خواهد داشت.

آمازون اعلام کرده برای دریافت این مجوزها مسیر سخت و دشواری را پیموده است. اما حالا این فروشگاه اینترنتی موفق شده ثابت کند که ارسال بسته ها با این روش بسیار امن و بی خطر است. البته این شرکت اعلام کرده ناوگان Prime Air هنوز به صورت کامل برای تحویل بسته هادر ابعاد گسترده آماده نیست؛ اما به صورت مداوم پهبادها را به پرواز درآورده و به آزمایش هرچه بیشتر تکنولوژی خود ادامه می‌دهد.

آمازون مجوز تحویل کالا با ناوگان پهبادی را دریافت کرد

آمازون مجوز تحویل کالا با ناوگان پهبادی را دریافت کرد

ارسال بسته به سراسر جهان

رییس واحد Prime Air همچنین گفته است: دریافت این مجوز مرحله مهمی برای ما بود و ما موفق شدیم وزارت هوانوردی ایالات متحده را قانع کنیم که به پهبادهای بدون سرنشین ما اعتماد داشته باشند. روزی خواهد رسید که با این دستگاه ها بسته های سفارشی را به سراسر جهان ارسال کنیم. ما همچنان در حال کار هستیم تا هر چه بیشتر این فناوری را گسترش دهیم و بهبود ببخشیم. همچنین در تلاش هستیم تا پهبادها را با حریم هوایی تلفیق کنیم. طولی نخواهد کشید تا با رگولاتوری‌های دیگر در جهان هم همکاری داشته باشیم. هدف ما تحویل محموله در حداکثر ۳۰ دقیقه است و برای رسیدن به آن نهایت تلاشمان را انجام خواهیم داد.

ناوگان پهبادی آمازون

غول بزرگ فروش اینترنتی یعنی آمازون از سال گذشته میلیاردها دلار صرف راه اندازی این پروژه کرده است. این پروژه در واقع برای تحویل یک روزه کالا پایه گذاری شد. از سال ۲۰۱۳ تا کنون این شرکت در حال آزمایش این روش و این پروژه است تا بتواند به هدف دلیوری محموله ها در ۳۰ دقیقه یا حتی کمتر برسد.این شرکت از ابتدا عنوان کرد اینگونه تحویل کالا در منطقه هایی با جمعیت کم و برای بسته هایی با وزن کمتر از ۲.۲ کیلوگرم صورت خواهد گرفت.

البته شرکت های دیگری هم برای پروژه های مشابه با آمازون در حال رقابت بوده اند و شرکت Wing اولین شرکتی بود که مجوزها را دریافت کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان