نتانیاهو – هشدار نخست وزیر رژیم صهیونیستی به جو بایدن در مورد برجام

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۳

بازگشت به برجام ممنوع است

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در پیامی غیرمستقیم به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا درمورد بازگشت به توافق هسته ای ایران هشدار داد. نتانیاهو در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت و یادبود داوید بن گوریون، اولین نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برگزار شده بود در پیامی به جو بایدن ممنوعیت بازگشت به توافق هسته ای سابق با ایران را متذکر شد.  وی در این پیام تاکید کرد باید سیاست سازش‌ناپذیری را حفظ کرده تا این اطمینان حاصل گردد که ایران به سلاح هسته‌ای دست نمی باید.
نخست وزیر اسرائیل چندی پیش نیز ضمن اشاره به عادی سازی روابط با امارات وبحرین  مدعی شد به لطف ایستادگی ما در برابر برنامه هسته‌ای و به لطف مخالفت ما با توافق هسته‌ای که با ایران امضاء شد، کشورهای عربی بسیاری به شکل ریشه‌ای موضع خود را در قبال اسرائیل تغییر دادند.

زمزمه‌های بازگشت به برجام

جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا و همراهان وی از منتقدان خروج آمریکا از برجام در دوره دونالد ترامپ هستند و چندین بار از بازگشت به توافق هسته ای با ایران سخن به میان آورده اند. نتانیاهو  در مراسم بزرگداشت  موسس اسرائیل در بخش دیگر ادعاهای خود گفت: ما به ایران اجازه دست یابی به سلاح هسته ای را نخواهیم داد. بازگشت به توافق هسته ای سابق نیز ممنوع است. باید سیاست سازش ناپذیری را با ایران برای عدم دست یابی به سلاح هسته ای در پیش بگیریم.

نتانیاهو – هشدار نخست وزیر رژیم صهیونیستی به جو بایدن در مورد برجام

ایران بارها این اتهامات را رد کرده و اعلام کرده  که به دنبال ساخت سلاح هسته ای نیست و آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اذعان کرده است.
نتانیاهو افزود: هر کس تلاش کند برای ما خطری ایجاد کند یا ما را به نابودی تهدید کند و یا به هر طریقی به ما حمله کند، مانند اتفاقی که دیروز در نوار غزه روی داد، با پاسخ قاطع ما روبه رو خواهند شد. ما به ایران و شاخه هایش اجازه نمی دهیم که علیه ما اقدام کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 18 =


اخبار

سینما و هنر

جهان