نرگس آبیار – برنده جایزه بهترین فیلم از نگاه مردم و تقدیم جایزه به مردم ایران

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۱۰

نرگس آبیار برنده ی جایزه ی بهترین فیلم از نگاه مردم

نرگس آبیار به عنوان کارگردان فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» در جشنواره ی سینمایی شب های سیاه تالین جایزه ی بهترین فیلم از نگاه مردم را دریافت کرد. نرگس آبیار کارگردان موفق سینما پس از اینکه جایزه ی خود را دریافت کرد در صحبت های خود اظهار کرد: «من از این جشنواره خاطره‌ ی خوبی دارم. سه سال قبل نیز برای فیلم «نفس» نیز به این جشنواره آمدم و جایزه بهترین کارگردانی را گرفتم. این جایزه ی بهترین فیلم از نگاه تماشاگران است و من هم این جایزه را به مردم ایران تقدیم می‌ کنم.».

بیوگرافی نرگس آبیار

آبیار کارگردان زن سینمای کشورمان در ششمین روز از اسفند ماه ۱۳۵۰ در تهران متولد شد. وی کارگردان، فیلمنامه نویس و نویسنده است و همسر محمد حسین قاسمی است. آبیار داستان نویسی را از سال ۱۳۷۶ آغاز کرد. از داستان هایی که نوشته است میتوان از : مجموعه داستان های دو خط، قصه ی زنی که یاس های فلسفی داشت، رمان های عروس آسمان، درباره ی زندگی رابعه ی عدویه، و کوه روی شانه های درخت نام برد. همچنین وی چهار فیلمنامه ی بلند سینمایی را در کارنامه ی ادبی و هنری خود دارد.

آثار سینمایی نرگس آبیار

از فیلم های سینمایی او میتوان از این موارد نام برد: «اشیا از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیکتر هستند»، «شیار ۱۴۳»، «نفس»، «شبی که ماه کامل شد»، و در فیلم «مصادره» به عنوان مشاور کارگردان فعالیت کرد. همچنین در فیلم «مطرب» به عنوان مجری طرح حضور داشت. از فیلم های کوتاه و مستند آبیار می توان از این موارد نام برد: «بن بست مهربان، روایت یک داستان باور نکردنی، یک روز پس از دهمین روز، روز پایان، مادر شهر، ناسور، شیر پوشان و… ».

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان