نزول دلار – روند رشد سکه و دلار متوقف شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۵

نوسانات بازار ارز در روزهای اخیر

نزول دلار پس از ۸ روز افزایش پیاپی در این مسیر قرار گرفت ولیکن  در کانال جدید باقی مانده است. سکه نیز نتوانست روند رشد روزانه را دورقمی کند و قیمت سکه پس از ۹ روز صعود، نزولی شد. روز گذشته زمانی برای اصلاح قیمت سکه و دلار بود.شاخص بازار ارز ۴۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۷ هزار و ۹۰ تومان رسید. در بازار سکه، سرعت کاهش بیشتر بود و این فلز گران‌بها، ۱۰۰ هزار تومان افت قیمت را به ثبت رساند و روی عدد ۷ میلیون و ۴۰هزار تومان رسید. به‌رغم چنین روز کاهشی، سکه و دلار در کانال ۷ میلیون تومانی و ۱۷ هزار تومانی را باقی ماندند.

نوسانات بازار ارز – روند رشد سکه و دلار متوقف شد

نرخ حواله درهم و طلا

روز گذشته قیمت دلار از سوی نرخ حواله درهم نیز تحریک نشد. در بازار‌های جهانی نیز طلا تا ساعت ۴ بعدازظهر نوسان خاصی نداشت که بتواند سکه امامی را در بازار داخلی تحت تاثیر قرار دهد. دلار و سکه در روز چهارشنبه روند آرامی داشتند و خبری از هیجان‌های روز سه‌شنبه نبود. در چهارمین روز هفته، سکه ۱۴۵ هزار تومان و دلار ۴۳۰ تومان افزایش قیمت را ثبت کرده و رکورد‌های جدیدی را رقم زده بودند.از این رو نزول دلار از درهم و طلا متاثر نشد.

نرح دلار در صراقی ملی و بازار آزاد

 در پنجمین روز هفته، قیمت دلار در صرافی‌های منتخب بازارساز بار دیگر افزایش یافت. روز چهارشنبه، قیمت دلار بر تابلوی صرافی ملی ۲۵۰ تومان افزایش یافت و به بهای ۱۶ هزار و ۸۵۰ تومان رسید. با این افزایش فاصله قیمت دلار صرافی ملی با بازار آزاد به ۲۴۰ تومان رسید. روز سه‌شنبه فاصله قیمتی این دو حدود ۴۸۰ تومان بود. در ظاهر بازارساز با نزدیک کردن قیمت خود به بازار آزاد به دنبال آن است که از ورود تقاضای کاذب به معاملات جلوگیری کند. از دید یرخی روند بازار ارز در روز‌های آتی تا حدی وابسته به بازار سهام خواهد بود. آن‌ها انتظار دارند در صورتی که روند بورس کاهشی شود، می‌تواند منجر به مهاجرت برخی از سرمایه‌ها به بازار ارز و سکه شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان