نشست خبری خط فرضی – سوال توهین آمیز یک خبرنگار از پژمان جمشیدی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۹
حاشیه های تمام نشدنی جشنواره روز گذشته نشست خبری فیلم خط فرضی با حضور عوامل و بازیگران این فیلم سینمایی برگزار شد. اما این نشست با حواشی هم همراه بود. یک خبرنگار در اقدامی نه چندان محترمانه و حتی توهین آمیز سوالی از پژمان جمشیدی پرسید. در پرسش این خبرنگار آمده بود: آقای جمشیدی شما در فوتبال به جایی نرسیدید! حالا برای دیده شدن به سینما آمده اید، آیا راه های دیگری به جز سینما برای دیده شدن شما وجود نداشت؟ حواشی نشست خبری فیلم خط فرضی پس از مطرح شدن این پرسش آزیتا حاجیان که ناراحت شده بود گفت: بازی درخشان ایشان در این فیلم را بی رحمانه نادیده گرفته اید. گاهی شما خبرنگاران بسیار بی انصاف می شوید. ایشان برای دیده شدن نیازی به سینما ندارد. پژمان جمشیدی در پاسخ این خبرنگار گفت: اگر کسی مرا از نزدیک نشناسد گمان می کند زندگی برایم بسیار با ارزش است. این را بدانید اصلاً زندگی آن طوری که شما فکر می‌کنید برایم اهمیت ندارد، که برای دیده شدن بخواهم وارد سینما شوم. انتخاب فوتبال و سینما هیچکدام برای دیده شدن نبوده است. جمشیدی در ادامه افزود: حدود 4 یا 5 سال است که در جشنواره فیلم فجر حاضر می شوم. هرگز نقدی شخصی برایم نوشته نشده بود. سه روز قبل یکی از دوستان  اطلاع داد که صفحه ای درباره بازی من در شیشلیک نقد خوبی نوشته است. چون هرگز نقدی برای بازی شخص من نوشته نشده بود خیلی خوشحال شدم. به محض اینکه این نقد را در این صفحه خواندم، خبر بعدی آن صفحه را دیدم که خبر فوت علی انصاریان را منتشر کرد. چنین مسئله ای تلنگر بزرگی برای من بود، که یک تعریف از خودم شنیدم و بعد خبر درگذشت دوست عزیزم را خواندم. این زندگی به همین جهت ارزشی برای من ندارد که برای دیده شدن تن به بازی در فیلم ها بدهم. من اینگونه خودم را سرگرم می کنم. پس از صحبت های پژمان جمشیدی او از طرف حاضرین در صحنه مورد تشویق قرار گرفت. 

حاشیه های تمام نشدنی جشنواره

روز گذشته نشست خبری فیلم خط فرضی با حضور عوامل و بازیگران این فیلم سینمایی برگزار شد. اما این نشست با حواشی هم همراه بود. یک خبرنگار در اقدامی نه چندان محترمانه و حتی توهین آمیز سوالی از پژمان جمشیدی پرسید. در پرسش این خبرنگار آمده بود: آقای جمشیدی شما در فوتبال به جایی نرسیدید! حالا برای دیده شدن به سینما آمده اید، آیا راه های دیگری به جز سینما برای دیده شدن شما وجود نداشت؟

نشست خبری خط فرضی - سوال توهین آمیز یک خبرنگار از پژمان جمشیدی

نشست خبری خط فرضی – سوال توهین آمیز یک خبرنگار از پژمان جمشیدی

حواشی نشست خبری فیلم خط فرضی

پس از مطرح شدن این پرسش آزیتا حاجیان با ابراز ناراحتی گفت: بازی درخشان ایشان در این فیلم را بی رحمانه نادیده گرفته اید. گاهی شما خبرنگاران بسیار بی انصاف می شوید. ایشان برای دیده شدن نیازی به سینما ندارد.

پژمان جمشیدی نیز در پاسخ این خبرنگار گفت: اگر کسی مرا از نزدیک نشناسد، گمان می کند زندگی برایم بسیار با ارزش است. این را بدانید اصلاً زندگی آن طوری که شما فکر می‌کنید برایم اهمیت ندارد، که برای دیده شدن بخواهم وارد سینما شوم. انتخاب فوتبال و سینما هیچکدام برای دیده شدن نبوده است.

جمشیدی در ادامه افزود: حدود ۴ یا ۵ سال است که در جشنواره فیلم فجر حاضر می شوم. هرگز نقدی شخصی برایم نوشته نشده بود. سه روز قبل یکی از دوستان  اطلاع داد که صفحه ای درباره بازی من در شیشلیک نقد خوبی نوشته است. چون هرگز نقدی برای بازی شخص من نوشته نشده بود خیلی خوشحال شدم. به محض اینکه این نقد را در این صفحه خواندم، خبر بعدی روی آن صفحه قرار گرفت که خبر فوت علی انصاریان بود. چنین مسئله ای تلنگر بزرگی برای من بود، که یک تعریف از خودم شنیدم و بعد خبر درگذشت دوست عزیزم را خواندم. این زندگی به همین جهت ارزشی برای من ندارد که برای دیده شدن تن به بازی در فیلم ها بدهم. من اینگونه خودم را سرگرم می کنم.

پس از ایراد این سخنان، پژمان جمشیدی از طرف حاضرین در سالن مورد تشویق قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 19 =


اخبار

سینما و هنر

جهان