وضعیت نفتکش آدریان دریا ۱ طی روزهای اخیر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۵

وضعیت نفتکش آدریان دریا ۱ طی روزهای اخیر

نفتکش آدریان دریا ۱ که پیشترگریس_۱ نام داشت یک ماه گذشته  به اتهام انتقال نفت به سوریه که مورد تحریم و نظارت سازمان ملل متحد است  به دستور بریتانیا در جبل الطلارق مورد توقیف قرار گرفته بود که طی حکمی بعد از ۴۰ روز از سوی دادگاه جبل الطارق رفع توقیف شده و آزاد گردید . بعدها گزارش های مختلفی در خصوص مسیر حرکت و مقصد نفتکش آدریانن دریا از سوی رسانه های مختلف منتشر گردید .

نفتکش ایرانی در رسانه های مختلف

خبرگزاری آسوشیتدپرس از حرکت این نفکش به سمت سواحل بندر مرسین خبر داده بود که در جوب ترکیه قرار دارد. از ابتدا وزارت خارجه واشنگتن طی بیانیه‌ای حکم تحریم این نفتکش ایرانی را به اتهام کمک به سپاه پاسداران و انتقال نقت به سوریه صادر کرده بود.

دستور توقیف مجدد نفتکش آدریان دریا ۱

طی چند روز گذشته  مقامات واشنگتن دستور توقیق مجدد این نفکتش ایرانی را در راستای تحریم های آمریکا و مبارزه با پولشویی و تروریسم  صادر نمود.

مقامات ایرانی از همان ابتدا اتهام انتقال نقت به سوریه را تکذیب نمودند و بریتانیا در خصوص مقصد نفتکش ایرانی  و تضمین های ایران در خصوص مسیر آن بعد از رفع توفیق هشدار دادند هیچ کشوری حق نقض تحریم های سوریه را ندارد.

مقامات واشنگتن طی روزهای گذشته هر گونه کمک به این نفتکش ایرانی را راستای نقض تحریم های ایالات متحده دانسته و دستور توفیف مجدداین نفتکش ر صادر نمودند. از دید مقامات واشنگتن محموله نفت این نفتکش ایرانی قاچاق بوده و باید کنترل شود.

                                                                                               اندیشمند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان