نفتکش دزدیده شده توسط بریتانیا به زودی آزاد می شود

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۳

نفتکش گریس به زودی آزاد می شود.

نفتکش گریس که حدود یک ماه پیش در جبل‌الطارق به صورت یک دزدی حرفه ای توسط نظامیان بریتانیا دزدیده شده بود به زودی آزاد خواهد شد. این نفتکش حامل ۲ میلیون بشکه نفت خام می باشد.

آقای اسلامی معاونت سازمان بنادر ایران طی گزارشی گفت که دولت انگلستان علاقه مند به آزاد سازی این کشتی می باشد و برای تسریع در روند این امر اسنادی نیز میان دولت های ایران و بریتانیا رد و بدل شده است.

آقای اسلامی افزود نفتکش ایرانی به دلیل غرض‌ورزی و بدون دلایل واقعی توقیف شده و تمامی تلاش دولت و سازمان در این است که هرچه زودتر این کشتی آزاد شده و بتواند به مسیر خود ادامه دهد.

وی همچنین با اشاره به خبرهای مبنی بر توقیف چند کشتی در خاک ایران و قاچاق نفت ایران به خارج از کشور، افزود: ( طی یکی دو ماه اخیر ملاحظاتی در تردد برخی کشتی‌های نفتی به وجود آمده که مربوط به تحریم‌ها و موضوعات سیاسی نبود اما در فضای سیاسی به آن پرداخته شد در حالیکه در گذشته یک اتفاق و خبر عادی محسوب می‌شد.)

دزدی در روز روشن

قبل از این نهاد بین المللی تانکرتراکرز در پستی توئیتی نوشته بود نفتکش گریس اول مقصدش را مراکش اعلام کرده بود و بعد آن را به مدیترانه تغییر داد.
یکی از یک مقام دولتی جبل‌الطارق نیز از تمایل این کشور به “فرونشاندن مباحثات” در ارتباط با توقف این نفتکش را اعلام کرده اشت.

در سیزده تیرماه سال جاری کشور جبل الطارق طی خبری توقیف نفت کش ایرانی گریس یک، به کمک نظامیان نیروی دریایی انگلستان را اعلام کرد. ادعای اصلی برای توقیف این نفتکش حمل آن به سوریه که مورد تحریم اورپا می باشد بود که به شدت توسط ایران تکذیب شد.

مقامات کشور این کار را دزدی دریایی در روز روشن خواندند و به شدت آن را نا امید کننده و غیرقانونی دانستند و اعلام داشتند که از این پس از هیچ یک از خطا های نفت کش های بریتانیایی چشم پوشی نخواهند کرد. که این تصمیم موجب شد تا اولین نفتکش بریتانیایی در خلیج فارس به دلیل نقض قوانین بین الملل توقیف شد.

اندیشمند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 + 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان