ائتلاف سعودی – حملات ائتلاف سعودی به یمن در ۲۴ ساعت گذشته

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۰۵

حملات اخیر ائتلاف سعودی

حملات اخیر ائتلاف سعودی در یمن

ائتلاف سعودی در ۲۴ ساعت گذشته  بیش از ده حمله هوایی علیه مناطق مختلف یمن انجام داده است. ائتلاف سعودی  با این حملات هوایی  بیش از ۱۰۰ بار توافق سوئد را نقض کرده است.

ائتلاف سعودی با هشت خمپاره شمال شرق و غرب «مثلث العدین» در شهر «حیس» و با بیش از ۱۴ خمپاره روستای «الشجن» در شهر محاصره شده الدریهمی را هدف گرفتند و به سمت مزارع و منازل نیز شلیک شد. حملاتی هوایی علیه صعده در شمال یمن و شهر «حرض» در استان «حجه»  نیز انجام شد.

حملات جاسوسی نیز  با پرواز دو پهپاد جاسوسی بر فراز منطقه کیلومتر ۱۶ و خیابان «الخمسین» رخ داده و استحکامات هجومی در خیابان الخمسین ایجاد شد.

 نقض توافق الحدیده  در پی حمله هوایی در یمن

با حملات امروز ائتلاف سعودی، نقض توافق الحدیده شامل ۳۴ بمباران توپخانه‌ای، شلیک ۱۸۳ خمپاره و راکت و ۶۱ بار شلیک با اسلحه رخ داده است. امروزحملات هوایی به دو استان «مأرب» در مرکز و «الجوف» در شمال یمن رخ داد. طبق گزارش‌های انجام شده،  یمن «سبأ» به نقل از مقامی امنیتی، جنگنده‌های ائتلاف ۲۰ حمله هوایی علیه شهرهای «صراوح و مجزر» در استان مأرب انجام دادند و علاوه بر آن شهرهای «خب والشعف» در استان الجوف را نیز با انجام پنج حمله هوایی هدف گرفتند.

از این رو، طی بیست‌وچهار ساعت اخیر ۱۱۱ بار توافق استکهلم سوئد مبنی بر برقراری آتش‌بس در «الحدیده» در غرب یمن نقض شد و منطقه کیلومتر ۱۶ و «المنظر و الخامری» هدف گرفته شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان