نماد اعتماد الکترونیک سایت‌ها

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۲

نماد اعتماد الکترونیک سایت‌ها

به منظور جلوگیری از جرایم اینترنتی توسط فروشگاه های اینترنتی و پاسخ به این سوال کاربران که نماد اعتماد الکترونیک سایت ها واقعی است یا خیر؟! وزارت صنعت و معدن اقدام به راه اندازی نماد اعتماد الکترونیک کرد.

ولی متخلفین و هکرها توانستند این نماد را دور بزنند و به صورت تقلبی با آن کار و استفاده کنند.
سوالی که خیلی از کاربران خرید اینترنتی برایشان پیش می آید، این است که چگونه فروشگاه های اینترنتی دارای مجوز و نماد واقعی را تشخیص بدهد و بدانند نماد اعتماد الکترونیک سایت ها واقعی است یا خیر؟!

متولی اصلی نماد اعتماد الکترونیک، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که از زیرمجموعه‌های وزارت صنعت محسوب می‌شود، است.  به منظور پاسخ به این سوال که نماد اعتماد الکترونیک سایت‌ها واقعی است یا خیر؟!  از سایت های دارای مجوز و قانونی رونمایی کرد. که خریداران و کاربران برای خرید امن و برای شناسایی فروشگاه های قانونی، به  سایت این مرکز مراجعه کنند.

لینک نماد الکترونیکی چیست و به چه منظور؟

از طریق لینک https://enamad.ir/DomainListForMIMT ، می توانند فروشگاه های مورد نظر را در بین فروشگاه های دارای مجوز، جستجو کنند و از صحت و قانونی بودن آنها مطمئن شوند. پس از مراجعه به این سایت با توجه به معیارهای مختلف می توان به سایت های قانونی دسترسی پیدا کرد.

در کنار اقدام این مرکز، در حال حاضر گزارش هایی مبنی بر گسترش فیشینگ و سوا استفاده از کارت های بانکی انتشار یافته است.

هم اکنون سایت هایی وجود دارند که  فقط از تصویر ای نماد استفاده میکنند و کاربران بدون توجه و بررسی صحت سایت و نماد الکترونیکی، از فروشگاه ها خرید میکنند و حتا ممکن است مورد حمله سایت های فیشینگ قرار بگیرند.

در حال حاضر به نظر می رسد که این اقدام مرکز توسعه تجارت ، تاحدود قابل توجهی از فعالیت های مجرمانه خواهد کاست. و این امر می تواند برای فروشگاه های اینترنتی امنیت ایجاد کند و شهروندان با خیال راحتتری به خرید اینترنتی می پردازند.
پیشنهاد می شود که در کارت های بانکی که قصد خریدهای اینترنتی دارید، پول زیادی نباشد.تا از برخی حوادث جلوگیری شود .

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان