نمایشگاه کتاب – امسال نمایشگاه کتاب تهران برگزار نمی شود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۳۰

لغو بزرگترین رویداد فرهنگی سال

نمایشگاه کتاب تهران امسال به دلیل ویروس کرونا برگزار نمی شود. طبق اعلام رسمی سخنگوی شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با تصویب این شورا این نمایشگاه امسال برگزار نمی گردد. این جلسه به صورت غیر حضوری در تاریخ شنبه بیست و هشتم تیرماه تشکیل و با توجه به شرایط کنونی کشور از لحاظ شیوع ویروس کرونا و اعلام صریح دولت مبنی بر تلاش همگانی برای پیشگیری از شیوع کووید ۱۹ تصمیم لغو این رویداد گرفته شد.

نمایشگاه کتاب - امسال نمایشگاه کتاب تهران برگزار نمی شود

امسال نمایشگاه کتاب تهران برگزار نمی شود

لغو نمایشگاه کتاب

ویروس کرونا موجب لغو رویدادهای بسیاری در سراسر جهان شده است. با تاکید بر حفظ فاصله گذاری اجتماعی و اجتناب از هر گونه تجمع، اجرای رویدادی مثل نمایشگاه کتاب تهران ناممکن می شود. همچنین با توجه به اینکه احتمال ایجاد شرایط مساعد برای برگزاری در ماه های آینده هم بسیار بعید است؛ تصمیم بر این شد تا این رویداد برای امسال به طور قطع و یقین لغو گردد. شورای برگزاری بسیار در تلاش بود تا بتواند این رویداد مهم فرهنگی را به اجرا در آورد به همین دلیل هم در اعلام لغو تامل می نمود. اما در نهایت این امکان میسر نشد.

برگزاری باشکوه در سال آینده

اعضای این شورا همچنین امیدوار هستند تا مجلس و دولت از صنعت نشر کشور به عنوان یکی از صنایع موثر در فرهنگ، حمایتی مادی و معنوی به عمل آورند.

اعضای شورای سیاست‌گذاری سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همچنین از تلاش های فداکارانه کادر درمانی در سراسر کشور قدردانی و اظهار امیدواری نمودند با تلاش این عزیزان و همکاری همه مردم این ویروس هر چه سریعتر از کشور رخت بربندد؛ تا با یاری خداوند متعال سال آینده این نمایشگاه با شکوه هر چه بیشتر برگزار گردد.

دوره سی و سوم نمایشگاه بین المللی کتاب قرار بود از تاریخ ۲۶ فرودین تا ۵ اردیبهشت برگزار گردد که شیوع ویروس کرونا آن را به تعویق انداخت و در نهایت روز گذشته به صورت رسمی اعلام شد که امسال برگزاری این رویداد ملغی شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان