نوسانات بازار بورس – معاملات بورس و سرمایه طی روزهای اخیر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۸-۳۰

نوسانات بازار بورس در این روزها

نوسانات بورس طی هفته اخیربه طور قابل توجهی کاهش یافت.  در پی اختلال در شبکه‌های اینترنت  از آغاز هفته جاری فعالان بازار بورس با احتیاط بیشتری سراغ خرید و فروش سهام رفتند  چرا که  معاملات بازار بورس و سرمایه متاثر از سهمیه‌بندی بنزین و  اختلال شبکه اینترنت بوده است . این اختیاط فعالان بورس در پی تحولات رخ داده منجر به کاهش چشمگیر نوسانات بورس گشته است. این تاثیر پذیری در حدی بود که مدیرعامل شرکت بورس به سهامداران توصیه کرده تا زمان حل شدن مشکل اینترنت، برای معامله در بازار به کارگزاری‌ها بروند و آنجا سهام خرید و فروش کنند.

علل نوسانات بورس

از آغاز هفته جاری در پی اختلال در شبکه اینترنت و به دنبال آن از دسترس خارج شدن سامانه‌های معاملات آنلاین بعضی کارگزاری‌ها در نوسانات بورس تاثیر بسزایی داشته‌اند. احتیاط کاربران بورس برای خرید و فروش سهام به نوعی کاهش نوسانات بورس را به دنبال داشته‌اند. در پی تحولات قیمت بنزین و  در پی آن اختلال در اینترنت، نوسان‌گیر‌ها  مثل همیشه از تغییرات ناگهانی قیمت‌ها  سودجویی نموده و اینکه شاهد تلاش حقوقی‌ها برای حفظ ارزش معاملات بوده‌ایم. از این رو می‌توان گفت کاهش تعداد دفعات معامله در بازار بورس در واقع بیانگرتاثیرگذاری اختلالات بازار سرمایه در معاملات بوده است.

روند نوسانات شاخص کل بورس از آغاز هفته

نوسانات شاخص کل بورس در چند روز گذشته کاهش یافته است. به جز دو روز، کل روز‌های هفته نوسانات شاخص کل کمتر از ۵۰۰ واحد بود که نشان می‌دهدمعاملات هیجانی در بازار به حداقل رسیده است.

از آغاز هفته جاری واحدی به رقم ۳۰۶ هزار و ۸۸۵ واحد رسید. روز بعد اختلالات اینترنت باعث شد شاخص کل با سقوط چهار هزار و ۵۴۵ واحدی به رقم ۳۰۲ هزار و ۳۴۰ واحد در روز یکشنبه برسد. هر چند از روز دوشنبه دوباره وضعیت به حالت عادی برگشت و شاهد روند رو به رشد، اما آرام شاخص کل بودیم. دوشنبه شاخص کل بازار بورس با افزایش ۳۸۶ واحدی همراه بود و به ۳۰۲ هزار و ۷۲۶ واحد رسید. روز سه شنبه شاخص کل صعود قابل قبولی را تجربه کرد. این شاخص بعد از افزایش هزار و ۹۶۲ واحدی تا رقم ۳۰۴ هزار و ۶۸۸ واحدی بالا رفت. چهارشنبه نیزشاخص کل بورس با افزایش ۳۰۸ واحدی به رقم ۳۰۴ هزار و ۹۹۶ رسید.

کاهش نوسانات بورس از منظر بسیاری از کارشناسان  متاثر از اختلال در اینترنت بوده است. این مورد باعث شده سهام‌دارانی که از اتصال اینترنت خود مطمئن نیستند، کمتر ریسک کنند و معاملات محتاطانه‌تری انجام دهند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان