نوسانات قیمت دلار – علت تداوم روند صعودی قیمت دلار در بازار

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۸

نوسانات قیمت دلار

نوسانات قیمت دلار را این روزها در بازار شاهد بوده ایم.  نوسانات قیمت دلار بر خلاف پیش بینی های کارشناسان اقتصادی صورت گرفته روند صعودی داشته است ولی  همچنان تابلوی صرافی ها با عدد یازده هزار و دویست و شصت تومان  برایی قیمت دلار روشن است. آنچه در قالب نوسانات  کم دامنه ماه اخیر رخ داده استحاق توجه را ندارد چرا که دلار  به شکل ظاهری مجبور است در نهایت روند نزولی را طی کند. نزول ناگهانی نرخ ارز به ضرر بخش های مهم مولد اقتصادی بوده و از این رو کاهش قیمت دلار بایذ روندی پیوسته داشته باشد.

نقش مردم عادی در تداوم روند صعودی قیمت دلار در بازار

علل مختلفی در نوسانات قیمت دلار مؤثرند. مردم عادی نیز در روند صعودی دلار نفش حائز اهمتی دارند که نمی توان آن را نادیده گرفت. از آنجایی که با انتشار خبر کاهش قیمت دلار، موج جدیدی از تقاضای خرید در بازار کل می گیرد. در این فضای ارزانی دلار و  افزایش تقاضا، فرصت برای سودجویان و دلال ها فراهم می شود تا از موقعیت پیش آمده سوءاستفاده کنند و با انچام چند معامله صوری وضعیت را به نفع خویش تغییر دهند با این که به رو پایان رفتن افسانه دلار واقف هستند.

قیمت کنونی دلار در بازار

صرافی بانک ها امروز صبح قیمت دلار را یازده هزار و پانصد تومان اعلام کردند. هر روز صبح  نرخ رسمی دلار همراه با کاهش اعلام می شود، هر چند از دید بسیار از افراد این کاهش قیمت صرفا ظاهری و صوری بوده و عملا این اتفاق رخ نداده است.در سامانه نیما هم قیمت دلار امروز یازده هزار و پانصد تومان اعلام شد.  با این اوضاع شرایط برای  بازار آزاد جهت فرصت  و سود جوئی فراهم می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان