نون خ – علت تاخیر در پخش قسمت پانزدهم، استاد شجریان بوده است؟

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۵
نون خ - علت تاخیر در پخش قسمت پانزدهم، استاد شجریان بوده است؟

پخش صدا و تصویر استاد شجریان ممنوع!

شب گذشته (چهاردهم فروردین ۱۴۰۰) سریال نون خ با حدود نیم ساعت تأخیر روی آنتن شبکه یک سیما رفت. گفته می شود علت این تأخیر، حذف قسمتی بوده که بازیگران آن زمانی که در معدن گیر افتاده بودند شروع به خواندن تصنیفی از استاد شجریان کرده اند. هرچند مردم ایران خاطرات فراوانی با تصنیف ها و قطعات اجرا شده توسط این هنرمند بزرگ دارند، اما سال هاست پخش صدا و تصویر او از تلویزیون ممنوع شده است و هنوز هم این رویه توسط مدیران این سازمان ادامه دارد.

البته لازم است این نکته را ذکر کنیم که عصر روز شنبه ۱۰ فروردین در اتفاقی نادر و جالب توجه شبکه افق سیما مستندی تحت عنوان «از سپیده تا فریاد» با محوریت زندگی هنری محمدرضا شجریان و فعالیت‌هایش روانه آنتن شد. این مستند با تصاویر جوانی و صدای این هنرمند آغاز شد تا پس از سال ها شاهد نقش بستن تصویر او بر قاب تلویزیون باشیم. نام این مستند نیز برگرفته از آلبوم «سپیده» و «فریاد» که از آثار معروف خسروی آواز ایران هستند برگرفته شده بود.

نون خ - علت تاخیر در پخش قسمت پانزدهم، استاد شجریان بوده است؟

نون خ – علت تاخیر در پخش قسمت پانزدهم، استاد شجریان بوده است؟

تأخیر در پخش نون خ

شب گذشته (چهاردهم فروردین) قسمت پانزدهم مجموعه پر مخاطب شب هاب نوروز ۱۴۰۰ یعنی نون خ ۳ با حدود ۳۵ دقیقه تأخیر روی آنتن رفت. علت این امر در شبکه های مجازی ممیزی وارد شده به بخشی از سریال عنوان شد. گفته می شد شخصیت های سریال در داخل معدن، ترانه‌ای از استاد فقید محمدرضا شجریان را همخوانی کرده بودند و به همین دلیل این بخش در پخش سریال دچار ممیزی شد.

تهیه کننده این مجموعه امروز در گفت و گویی در این رابطه این خبر را تأیید نکرده است. مهدی فرجی گفت: این شایعه به طور کامل کذب است. درگیر تدوین، صداگذاری و اصلاح نور و رنگ بودیم و قسمت پانزدهم را دیر به شبکه رساندیم؛ علت دیر پخش شدن این قسمت هم همین بود. از آنجا که بخشی از این قسمت در معدن فیلمبرداری شده بود، پس‌تولید آن کار سختی بود و صداها و رنگ این قسمت نیاز به اصلاحاتی داشت که کمی طولانی شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
5 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان