• صفحه اصلی
  • >
  • مقالات
  • >
  • نوواوکس – قراردادی ۱.۶ میلیارد دلاری دولت آمریکا با شرکت نوواوکس

نوواوکس – قراردادی ۱.۶ میلیارد دلاری دولت آمریکا با شرکت نوواوکس

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۱۸

بزرگترین سرمایه‌گذاری دولت آمریکا برای تولید واکسن ضدکرونا

نوواوکس ، چهارمین شرکت سازنده واکسن است که از دولت آمریکا بودجه می‌گیرد تا فاز سوم آزمایشهای بالینی را بر روی بیش از ۳۰ هزار نفر انجام دهد. دولت آمریکا قراردادی ۱.۶ میلیارد دلاری با شرکت بیوتکنولوژینوواوکس برای آزمایش و ساخت واکسن احتمالی کرونا در ایالت مریلند بسته است. این قرارداد با هدف سرعت بخشیدن  به تولید ۱۰۰ میلیون دز واکسنی که این شرکت بر روی آن کار می‌کند  صورت گرفته تا واکسن تا پایان سال جاری آماده شود. این بودجه هزینه‌های فاز سوم آزمایشات انسانی واکسن کرونا را که احتمالا در ماه اکتبر آغاز خواهد شد پوشش می‌دهد.این، بزرگترین سرمایه‌گذاری دولت آمریکا برای تولید واکسن ضدکرونا تا امروز بوده است. هدف دولت آمریکا تحویل ۱۰۰ میلیون دوز از این واکسن تا ژانویه ۲۰۲۱ است.

افزایش ۳۵ درصدی سهام نواوکس در پیش معاملات

نوواوکس – قراردادی ۱.۶ میلیارد دلاری دولت آمریکا با شرکت نوواوکس

گرگوری گلن مدیر تحقیقات شرکت بیوتکنولوژی نوواکس( Novavax)  در جلسه‌ای که حدود ۵۰ روز پیش از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد اعلام کرد، مرحله اول آزمایش واکسن با چند داوطلب در استرالیا آغاز شده است. با اعلام این خبر، سهام شرکت دارویی نواواکس ۳۵ درصد افزایش یافت.

استنلی ارک، مدیر این شرکت دارویی اعلام کرد که نووواکس انتظار دارد آزمایش فاز اول خود را در مورد آزمایش ایمنی واکسن ظرف یک هفته آینده نتیجه‌گیری کند.ارک همچنین افزود: شرکت قصد دارد آزمایشات مرحله میانی را در ماه آگوست یا سپتامبر آغاز کند و آزمایش فاز سوم از ماه اکتبر آغاز شود که شامل هزاران شرکت کننده از کشورهای مختلف است. انتشار این خبر باعث شد تا سهام شرکت نواواکس در پیش معاملات ۳۵ درصد بالا برود.

دولت آمریکا تا کنون برای ساخت ویروس کرونا ۴۵۶ میلیون دلار در شرکت جانسون اند جانسون در ماه مارس ۴۸۶ میلیون دلار به شرکت مدرنا در ماه آوریل و ۱٫۲ میلیارد دلار به شرکت آسترازنکا تخصیص داده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
23 − 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان