نیروهای گارد ملی آمریکا – تمرین و آماده‌باش نیروهای گارد ملی آمریکا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۳
نیروهای گارد ملی آمریکا - تمرین و آماده‌باش نیروهای گارد ملی آمریکا

‍آماده‌باش ۳۶۰۰ نیروی گارد ملی در ایالات متحده

برخی از نیروهای گارد ملی آمریکا برای حضور در مراسم تودیع و معارفه روسای جمهور این کشور در حال تمرین و آماده‌باش به سر می‌برند. در ویدیو منتشر شده توسط وزارت دفاع ایالات متحده ، نیروهای گارد ملی را در حال ورود به واشنگتن دی‌سی نشان می‌دهد. این وزارتخانه اعلام کرد که سربازان گارد ملی از چندین ایالت به واشنگتن می‌آیند تا در برگزاری مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب ایالات متحده به دیگر نیروها در واشنگتن کمک کنند.

ماموریت این نیرو‌ها در چند حوزه تعریف شده که شامل کمک به دفاع سایبری، کمک در پایگاه‌های رای‌گیری و آماده‌باش در صورت بروز ناآرامی پس از انتخابات است. هزار نیرو در ایالت ماساچوست، ۳۰۰ نیرو در آریزونا، ۳۰۰ نیرو در آلاباما و تعداد نامشخصی در فلوریدا، اورگن و ایلینوی فعال شده‌اند.

نیروهای گارد ملی آمریکا - تمرین و آماده‌باش نیروهای گارد ملی آمریکا

نیروهای گارد ملی آمریکا – تمرین و آماده‌باش نیروهای گارد ملی آمریکا

نیرو‌های فعال شده در ماساچوست و اورگن برای مواجهه با ناآرامی احتمالی در آماده‌باش به سر خواهند برد و نیرو‌های آریزونا در آماده‌باش برای اعزام به هر نقطه در غرب آمریکا در صورت اعلام نیاز از سوی فرمانداران خواهند بود.

در برخی ایالت‌هایی که نیرو‌های گارد ملی در آن‌ها فعال نشده‌اند، هنوز درباره تعداد نیرو‌هایی که باید فعال شوند، تصمیم‌گیری نشده و در برخی ایالت‌ها به یگان‌های مشخصی هشدار آمادگی در صورت بروز ناآرامی داده شده است.

اجرای  رژه مجازی در مراسم تحلیف

کمیته تحلیف ریاست جمهوری آمریکا سوم ژانویه اعلام کرد که در مراسم ادای سوگند جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا برای به حداقل رساندن شمار جمعیت حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا، رژه سنتی برگزار نمی‌شود. این کمیته تاکید کرد که جو بایدن و همسرش جیل از اجرای رژه سنتی مراسم تحلیف در تاریخ ۲۰ ژانویه چشم پوشی کرده‌اند با این حال «یک رژه مجازی» از تلویزیون پخش می‌شود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان