هاروی وینستین – چهره قدرتمند و معتبر سینمای هالیوود به جرم تعرض جنسی محکوم شد!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۲-۰۶

محکوم شدن هاروی وینستین در دادگاه

هاروی وینستین تهیه کننده ۶۶ ساله سینمای هالیوود و چهره مطرح سینمای جهان است که به جرم تعرض و آزار جنسی زنان محکوم شده است. حدودا هشتاد زن از شاکیان وی هستند و مدعی هستند که مورد تجاوز و آزار جنسی این چهره مشهور و معتبر سینمای هالیوود قرار گرفتند. هاروی وینستین در سال ۱۹۹۸ به عنوان تهیه کننده فیلم «شکسپیر عاشق» موفق به دریافت جایزه اسکار شده بود. وی یکی از سازندگان و بنیانگذاران کمپانی «میرامکس» بود و  در سال ۲۰۰۵ کمپانی فیلم سازی «واینستاین» را تاسیس کرد. همچنین در سال ۲۰۱۲ نشان شوالیه را از رییس جمهور وقت فرانسه دریافت کرد. اما به دلیل این بدنامی و رسوایی جنسی ، رییس جمهور فعلی دولت فرانسه جهت پس گرفتن نشان شوالیه از این تهیه کننده بزرگ هالیوود اقدام نموده است.

رسوایی اخلاقی

۲۵ سال حبس و زندان برای هاروی وینستین

در صورتی که هاروی وینستین در دادگاه محکوم شود حکم وی ۲۵ سال حبس خواهد بود. البته وی همه اتهامات را رد کرده است.  فیلم هایی که وی در طول مدت زمان فعالیت های خود در دو کمپانی مذکور تهیه کنندگی کرده بود ۳۴۱ بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده بودند و نیز ۸۱ بار موفق شدند جایزه اسکار را دریافت کنند.

بیانیه آکادمی اسکار درباره اخراج ستاره قدرتمند سینمای هالیوود از این آکادمی

آکادمی اسکار درباره اخراج و طرد هاروی وینستین گفت: «هیئت مدیره آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در نشست فوق‌العاده‌ای که برای بحث پیرامون اتهامات علیه «هاروی واینستاین» برگزار کرد با رای‌گیری و با موافقت دو سوم و اکثریت اعضاء به این نتیجه رسید که وی را فورا از آکادمی اخراج کند. ما تنها نمی‌ خواهیم خود را از کسی که احترام همکاران خود را حفظ نمی‌کند جدا کنیم ؛ بلکه هدف ما رساندن این پیام است که دوره جهل اگاهانه و همدستی شرم‌ آور در رفتارهای جنسی تجاوزگرانه در صنعت سینما به پایان رسیده است. این یک مشکل عمیقا جدی است و در جامعه ما جایی ندارد. هیئت مدیره اکادمی اسکار به فعالیتش برای برقراری استانداردهای اخلاقی ادامه می‌ دهد که انتظار می‌ رود همه اعضاء نمونه‌ ای از آن باشند.».

قطع همکاری با هاروی وینستین

گویا همسر وی نیز در پی شکایت زنان از تجاوز این ابر قدرت سینمایی درخواست جدایی داده است. شبکه بی بی سی اعلام کرد که در سریال جدید «بینوایان» با این تهیه کننده قطع همکاری نموده است. وی دومین نفری است که از آکادمی اسکار اخراج شده است. قبل از وی «کارمین کاریدی» اولین نفر بود که از آکادمی اسکار اخراج شده بود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان