هدف اصلی فمنیست – عقیده فمنیست در مورد عبور از حجاب

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۳۰

به عقیده رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده هدف اصلی فمنیست های داخلی و خارجی عبور از حجاب است.

فمنیست و حجاب، حجت الاسلام محمدرضا زیبایی نژاد رئیس مرکز تحقیقات زن و خانواده در همایش ملی الگوی مفهومی عفاف جنسی بیان کردند: حق تسلط بر بدن یکی از موضوعات مشترک بین فمنیست های ایرانی و لیبرال است.

عقیده ادبیات لیبرالی

در ادبیات لیبرالی عقیده اصلی این است که فردگرایی و من بودن به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می شود. بنابراین هر موضوعی که شادکامی فرد را تحت تاثیر قرار بدهد. انتقاد می شود. و در جامعه امروزی گفتار لیبرال در حال نهادینه شدن در جامعه است.

تاریخچه شکل گیری فمنیست

از اواخر دهه ۷۰ بحث عفاف و حجاب توسط فمنیست ها بیان شد. همینطور سازمان های بین المللی از دهه ۱۹۹۰ به نتیجه ای رسیدند که باید به اقلیت های جنسی سوق پیدا کنند. در دهه ۶۰ الی ۷۰ انقلاب جنسی رخ داد.

این موارد همگی دارای هدفی زمانبندی شده هستند. ایشان بیان کردند به صورت علنی در سازمان ملل نیز در سال ۲۰۰۰ به همجنس گرایی وارد شد .
در اهداف فمنیست های ایرانی در مورد مساله حجاب و توجه خاص به مسائل اقلیت های جنسی یک همزمانی ایجاد شد.

آنان موضوع ازادی هایی در مورد حجاب را مرکز توجه خود قرار دادند. و مخالفت و مقابله با حجاب را مخالفت با اسلام و حاکمیت آن دانستند.

نیاز اصلی جامعه کنونی

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زیبایی نژاد بیان کرد که در حال حاضر سوالات نسل جوان نشان می دهد که جامعه به سمت خود محوری در حرکت است. این به این معنا است که مسائلی در مورد دین که کاری به کسی ندارد در جریان است.

اما آن مسائلی که با افکار مردم همخوانی ندارد باعث می شود توجهی به آنان نشود. و تمایل افراد به خودآیینی افزایش می یابد. یکی از مهمترین علل این امر غربزدگی و پیروی از فرهنگ غربی است. هم اکنون مهمترین نیاز جامعه ما آموزش جنسی است. زیرا نمی شود آن را انکار کرد.

در سند ۲۰۳۰ مباحثی در مورد آموزش جنسی به صورت عام آمده است. اما مساله مهم نیاز اصلی جامعه در مورد این مبحث است که باید در زمان مناسب اجرا شود.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 29 =


اخبار

سینما و هنر

جهان