هزینه واکسن – پرداخت هزینه خرید واکسن کرونا از منابع ایران در عراق

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۱۰
هزینه واکسن - پرداخت هزینه خرید واکسن کرونا از منابع ایران در عراق

نحوه پرداخت هزینه واکسن خارجی کرونا اعلام شد

طبق اعلام وزیر نیرو هزینه واکسن کرونا از محل منابع مالی جمهوری اسلامی ایران در عراق، پرداخت می شود. رضا اردکانیان با موفق خواندن رایزنی هایش با مقامات عراقی در بغداد گفت که توافقات خوبی برای برداشت از منابع مالی ایران در عراق با مقامات این کشور به منظور پرداخت هزینه خرید واکسن کرونا از اروپا از محل منابع مالی موجود ایران در عراق انجام شده است.
 جمهوری اسلامی ایران دارای منابع مالی خوبی در خارج کشور از جمله عراق است که وزارت بهداشت کشور با رعایت مجموعه ملاحظاتی که هست درصدد خرید دوز مورد نیاز واکسن کرونا از شرکت اروپایی است و هزینه آن از محل این منابع مالی پرداخت خواهد شد.

دستاورد رایزنی ایران با مقامات عراق

هزینه واکسن - پرداخت هزینه خرید واکسن کرونا از منابع ایران در عراق

هزینه واکسن – پرداخت هزینه خرید واکسن کرونا از منابع ایران در عراق

رضا اردکانیان ضمن اشاره به دیدارها و رایزنی های خود با وزیران برق، تجارت و مقامات بانک مرکزی و بانک تجارت عراق و مصطفی الکاظمی نخست وزیر این کشور افزود: گفت وگوهای نزدیک و فشرده ای صورت گرفت و در پی آن تصمیمات خوبی گرفته شد.

وی یکی از مهمترین این تصمیمات را برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و عراق با مشارکت فعال سازمان های دولتی و بخش خصوصی دو کشور در تهران در هفته های پیش رو عنوان کرد.

وزیر نیروی کشورمان با اشاره به دستاورد گفت وگوهایش با مقامات عراقی در زمینه برق گفت که در خصوص پروژه‌های بازسازی صنعت برق عراق توافقات خوبی صورت گرفت و دو پروژه مهم در زمینه کاهش تلفات انرژی در شبکه توزیع برق و همچنین بازسازی تجهیزات آسیب دیده برق عراق نهایی شد.

صادرات برق و گاز به عراق

وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران در مورد صادرات برق و گاز به عراق و حساب های بین دو کشور گفت: با وجود محدویت هایی که در این خصوص وجود دارد؛ خوشبختانه وزارت برق عراق و مقامات این کشور موفق شدند بخش قابل توجهی از مطالبات شرکت «توانیر» و بخشی از مطالبات «شرکت ملی گاز» را پرداخت کنند. وی تاکید کرد توافق خوبی در این زمینه صورت گرفته و این توافق الان در حال آماده شدن برای امضا است تا بتوان سرعت بیشتری به برداشت از منابع مالی موجود برای خرید کالاها و خدمات لازم داده شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0