هشدار آبگرفتگی معابر – سامانه بارشی پنجشنبه وارد کشور می‌شود

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۲

هشدار آبگرفتگی معابر ۱۴ استان

سازمان هواشناسی از بارش برف و باران در ۱۴ استان و ورود سامانه بارشی طی روز پنجشنبه خبر و نسبت به آبگرفتگی معابر در ۱۳ استان هشدار داد. بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان جنوبی، برخی مناطق خراسان رضوی، شمال کرمان، جنوب یزد، همدان، مرکزی، لرستان، اصفهان و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است.

پیش بینی وضع هوا برای روزهای آتی

فردا در شمال غرب، سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده روی می‌دهد. پنجشنبه با ورود سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب به کشور در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر، شمال فارس، جنوب اصفهان و از اواخر وقت دامنه‌های جنوبی البرز بارندگی خواهد داشت.
روز جمعه با تقویت سامانه بارشی گستره بارش‌ها علاوه بر مناطق ذکر شده به شمال شرق کشور کشیده خواهد شد و در نیمه شرقی وزش باد شدید پیش بینی شده است. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه هفته آینده برای شمال شرق بارش‌‌های پراکنده پیش بینی می‌شود.

فردا دمای هوا در سواحل دریای خزر و اردبیل ۳ تا ۵ درجه افزایش و طی روزهای پنجشنبه و جمعه ۴ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد. همچنین از جمعه تا شنبه هفته آینده  دمای هوا در شمال شرق و شرق ۴ تا ۶ درجه کاهش خواهد یافت.

هشدار آبگرفتگی معابر - سامانه بارشی پنجشنبه وارد کشور می‌شود

هشدار آبگرفتگی معابر – سامانه بارشی پنجشنبه وارد کشور می‌شود

افزایش حجم رواناب و احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی،اختلال در سفرهای برون شهری، کاهش دید در مناطق کوهستانی و احتمال تاخیر در پروازها.
احتیاط در سفرهای برون شهری بویژه مناطق کوهستانی، آمادگی تجهیزات برف‌روبی در نواحی سردسیر و تجهیز خودروها به امکانات ایمنی و گرمایشی، احتیاط در تردد و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان