هشدار آلودگی هوا – گروه های حساس از تردد در فضای باز خودداری کنند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۶
هشدار آلودگی هوا - گروه های حساس از تردد در فضای باز خودداری کنند

ضرورت پرهیز از حضور در فضای باز

سازمان هواشناسی برای شهر تهران و هفت کلان شهر دیگران هشدار آلودگی هوا صادر کرده است. طبق اعلام این سازمان به سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و ریوی توصیه می شود از تردد در فضای باز خودداری نمایند. همچنین این سازمان برای سه استان جنوبی هم تلاطم دریا را پیشبینی کرده و نسبت به ضرورت پرهیز از سفر دریایی با شناورهای سبک تاکید کرده است.

هشدار آلودگی هوا - گروه های حساس از تردد در فضای باز خودداری کنند

هشدار آلودگی هوا – گروه های حساس از تردد در فضای باز خودداری کنند

هشدار آلودگی هوا

وارونگی و سکون دما از فردا هفتم دی ماه در شهرهای تهران، اراک، تبریز، قزوین، قم و کرج، روز هشتم دی ماه در شهرهای اراک، اصفهان ، تبریز، تهران، قزوین، قم، کرج و مشهد، نهم دی ماه در شهرهای اراک، اصفهان ، تبریز، تهران، قزوین، قم، کرج و مشهد، چهارشنبه دهم دی ماه در شهرهای اراک، اصفهان ، تبریز، تهران، قزوین، قم، کرج و مشهد و پنج‌شنبه یازده دی ماه در شهرهای اراک، اصفهان ، تبریز، تهران، قزوین، قم، کرج و مشهد موجب افزایش غلظت و انباشت آلاینده‌ها می شود.

بر اساس این شرایط جوی شاخص کیفیت هوا در حد گروه‌های حساس پیش‌بینی می‌شود و در صورت عدم کاهش منابع آلاینده ثابت و متحرک، ایین شاخص به حد ناسالم برای تمام گروه‌ها تبدیل خواهد شد. در این شرایط سازمان هواشناسی نسبت به پرهیز از ترددهای غیر ضروری بویژه از سوی سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری و ریوی و عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ 

همچنین فردا هفتم دی ماه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، نوار شرقی کرمان و شرق هرمزگان و هشتم دی ماه در جنوب سیستان و بلوچستان، نوار شرقی کرمان و نوار شرقی هرمزگان پیش‌بینی می‌شود. در این شرایط جوی احتمال آسیب رسیدن به سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها، سقوط اجسام از ارتفاع به‌ویژه در کارگاه‌های ساختمانی و افزایش ارتفاع موج در سواحل وجوددارد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار جهت آگاهی مردم و مسئولین صادر می شود تا آمادگی لازم را برای مواجهه با خطر داشته باشند و مسئولین هم بتوانند مدیریت لازم را اعمال نمایند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
11 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان