هشدار احمد توکلی – اگر به مردم کمک نشود، وضعیت بحرانی می‌‎شود

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۱

هشدار احمد توکلی در مورد وضعیت مردم

احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تازگی در نشست انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل  وضعیت بحرانی کشور را معظل بزرگی عنوان کرد و  اعلام کرد که ۶۰ درصد جمعیت ایران زیر خط فقر قرار دارند. احمد توکلی تلویحاً با اشاره به لوایح FATF هشدار داد که اگر به مردم کمک نشود، ممکن است اتفاقی رقم بخورد.
احمد توکلی در نشست انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت:«متأسفانه گرسنگی و فقر در ایران معنادار شده و تعداد کسانی که زیر خط فقر فرضی هستند ۶۰ درصد جمعیت کشور است.»

توکلی در ادامه سخنانش افزود: «مجلس وقتی تصمیم گرفت یارانه بدهد اعلام کرد به ۶۰ میلیون نفر تعلق می‌گیرد که این میزان حدود ۷۲ درصد جمعیت کشور را شامل می‌شود، یعنی ما می‌پذیریم ۷۲ درصد مردم ایران مستحق اعانه هستند.»

پیوستن به FATF

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنانش در نشست انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: «ما نباید خود را فریب دهیم، در ۴۰ سال گذشته اعتماد مردم به حکومت ما هیچ‌گاه از این میزان فعلی پایین‌تر نبوده‌. ».
توکلی در ادامه هشدار داد که اگر بهبودی حاصل نشود ممکن است اتفاقی رقم بخورد:

هشدار احمد توکلی - اگر به مردم کمک نشود، وضعیت بحرانی می‌‎شود

هشدار احمد توکلی – اگر به مردم کمک نشود، وضعیت بحرانی می‌‎شود

«پیش‌فرض ما این است که آیا پیوستن به FATF در بهبود اوضاع تأثیرگذار است یا خیر، به‌نظر می‌رسد وضعیت مردم آن‌قدر خراب است که حکومت ملزم است حتی احکام اولیه و اصول اساسی را زیرپا بگذارد و به مردم کمک کند. این پیش‌فرض من است؛ چرا که اگر حکومت این کار را نکند ممکن است آن اتفاقی رقم بخورد که نباید شود.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 + 27 =


اخبار

سینما و هنر

جهان