حاج منصور ارضی – دستور توقف مراسم مذهبی در مسجد ارگ تهران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۴

مراسم حاج منصور ارضی متوقف شد!

حاج منصور ارضی، مداح جنجالی اصولگرا هر ساله درمسجد ارگ تهران مراسم روضه خوانی برگزار می کند  امسال با توجه به وضعیت شیوع کرونا در کشور برگزاری مراسم وی نیز با ممنوعیت روبرو شد. بنابر مصوبه ملی ستاد کرونا، برگزاری مراسم مذهبی تا اطلاع ثانوی در کل کشور ممنوع است و این تصمیم مستثنایی نداشته و مراسم حاج منصور ارضی نیز متوقف شده است. طبق اخبار رسیده مقرر شده است این مداح پرطرفدار به طور مجازی و از کنار حرم رضوی به مناجات‌خوانی بپردازد. با وجود تمامی گلایه‌ها تا امروز، همه به غیر از منصور ارضی از دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تمکین کرده‌اند.

هشدار استاندار تهران برای تعطیلی اماکن مذهبی

تاکید استاندار تهران بر تعطیلی اماکن مذهبی

انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران نیز پیشتر اعلام کرده بود که مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا حکم مصوبات شورای امنیت ملی را دارد و همه ملزم به رعایت آن هستند. از دو شب گذشته نیز برگزاری مراسم در مسجد ارگ متوقف شده است و بزرگوارانی که در مسجد ارگ مراسم را برگزار می‌کردند این مراسم را متوقف کرده‌اند.

حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه، حرم شاهچراغ در شیراز، حرم حضرت شاه عبدالعظیم در شهرری، مسجد جمکران و… همه از جمله مراکز و اماکن مذهبی کشور هستند که به دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا به حالت تعطیل درآمدند که در ابتدا با مخالفت و اعتراض برخی مردم روبرو شد.

انتقادات برخی اصولگرایان

منصور ارضی، کسی که مجلسش جزء پرطرفدارترین مجالس مذهبی و البته پرحاشیه ترین مراسم است، مراسم مذهبی خود را در مسجد ارگ برگزار کرده بود. برپایی مراسم مسجد ارگ، حتی با اعتراض اصولگرایان و پامنبری‌های ارضی ایشان نیز روبرو شد.سعید قبادی یکی از کاربران نزدیک به جریان اصولگرا، در توییت‌هایی درباره این مراسم عنوان کرده بود:دیشب در مسجد ارک مراسم مناجات‌خوانی حاج‌منصور برگزار شد، در‌حالی‌که هنوز تمامی حرم‌ها و مساجد بسته است و هیچ هیئتی اجازه برگزاری مراسم ندارد.

گویا ایشان در این فقره خاص درجه اجتهاد دارند که اهمیتی برای سخنان و توصیه‌های رهبری و مراجع قائل نیستند. صحبت سر این نیست که چرا مراسم می‌گیرند و نباید بگیرند، اتفاقا نظر من این است با رعایت پروتکل‌ها و نکات بهداشتی هم مساجد و حرم‌ها باید باز و هم مراسم‌ها برگزار شود، نکته اینجاست این خودسری‌ها چه معنایی و چه نسبتی با ادعاهایشان دارد؟ آیا اگر کس دیگری بود هم اجازه برگزاری داشت؟ به نظر می‌رسد از ابتدای اردیبهشت‌ماه زمزمه‌ها برای برپایی مراسم منصور ارضی آغاز شده بود.»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان