چانگ هوا – اهدای ۵ هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا به ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۲-۰۷

چانگ هوا از اهدایی چین به ایران خبر داد

چانگ هوا، سفیر چین در تهران در پیام توئیتری خود از تحویل ۵ هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا به ایران سخن گفت. وی در توئیت خودنوشت: «۵ هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا که هدایای سفارت چین و شرکت‌های چینی در ایران است به طرف ایرانی تحویل داده شد. تلاش ما ادامه دارد.»

روز گذشته نیز چانگ هوا در حساب توئیتری خود ضمن انتشار فیلمی  نوشت:«امروز بنده به نمایندگی از سفارت چین در ایران،  ۲۵۰ هزار ماسک را به ایران اهدا نمودم. کمک های بیشتری در آینده ارسال می‌گردد. قوی باش ایران!»

اهدای ۵ هزار کیت تشخیص ویروس جدید کرونا به ایران

ویروس کرونا  طبق گزارش های رسیده، از اواخر آذرماه تاکنون ۷۵ هزار نفر چینی را مبتلا و جان ۲ هزار و ۷۰۱ نفر را گرفته است.با توجه به سرعت شیوع کروناویروس، این ویروس تا امروز تقریباً ۴۰ کشور را درگیر کرده است و ایران پس از چین با ۱۵ کشته بیشترین آمارقربانیان را داشته است.

جمهوری اسلامی ایران پس از شیوع ویروس کرونا در چین، ضمن همدردی با مردم و دولت این کشور، تجهیزات پزشکی از جمله سه میلیون ماسک و چندین محموله کمک های بشردوستانه به چین ارسال کرده است.

وانگ یی وزیر امورخارجه چین در گفت وگو با وزیر امور خارجه کشورمان در اواسط بهمن ماه سال جاری از تلاش های ایران برای کمک‌ به پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در  چین تشکر کرد.

توصیه رهبر تیم مشترک سازمان جهانی بهداشت و چین

دکتر بروس آیلوارد، رهبر تیم مشترک سازمان جهانی بهداشت و چین همچنان یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری شستن دست‌ها به طور مرتب، دست نزدن به صورت و تمیز نگه‌داشتن دست‌ها تا حد ممکن می داند. وی می‌گوید باید خیلی سریع در قبال شیوع ویروس کرونای جدید واکنش نشان داد. او با ارائه تجربیات چین، پیشنهادهایی را نیز ارائه کرده‌است.دکتر آیلوارد تاکید کرده که کشورهای جهان برای یک همه‌گیری گسترده و پاندمی «آمادگی ندارند» و در شرایط فعلی هیچ تاخیری برای مقابله با ویروس جدید جایز نیست.

این مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت  تاکید کرده جهان آماده همه‌گیری گسترده نیست: «این یک اپیدمی سریع در نقاط مختلف است، که ما برای مقابله با آن باید خیلی فوری وارد عمل شویم تا جلوی پاندمی را بگیریم».او می‌گوید همه کشورها باید آماده باشند تا اقداماتی را در سطح وسیع انجام دهند»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان