پیترو پارولین – درخواست لغو تحریم های ایران به دلیل شیوع کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۴

درخواست پیترو پارولین برای لغو تحریم های ایران

داتیکان – درخواست لغو تحریم های ایران

پیترو پارولین، وزیر امور خارجه واتیکان  در تماسی با کرفت، نماینده آمریکا در سازمان ملل، خواستار لغو تحریم‌های آمریکا علیه ایران شد.  پیترو پارولین، در ضمن درخواست، پیام رهبر کاتولیک‌های جهان درخصوص ابراز همدردی با مردم ایران به‌دلیل صدمات ناشی از کووید -۱۹ اعلام کرد.

در حال حاضر، شمار زیادی از چهره‌های سیاسی و مقامات کشورهای مختلف، خواستار لغو یا تعلیق تحریم‌های آمریکا علیه ایران در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا شده‌اند که با پاسخ منفی واشنگتن روبه‌رو شده است.

ایران از پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، درخواست میانجیگری کرد. پاپ فرانسیس  نیزدر تماس با مقامات آمریکایی خواستار لغو تحریم‌های ایران به‌دلیل شیوع ویروس کرونا شد.

همدردی با همه ادیان و ملت‌ها

آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه ایران،اخیراً در پیامی به پاپ فرانسیس ضمن «همدردی با همه ادیان و ملت‌ها» به‌خاطر شیوع ویروس کرونا، خواستار «همکاری همه مراکز مذهبی» جهت مبارزه با این بیماری شد.

پیترو پارولین در پاسخ به آیت‌الله اعرافی اعلام کرد پاپ «پس از مطلع شدن از جزئیات این نامه» از وی درخواست کرده «ابراز همدردی معنوی او با مردم ایران» را ابلاغ کند. پیترو پارولین در پاسخی نظر به این‌که آیت‌الله اعرافی از پاپ درخواست کرد علیه تحریم‌های آمریکا که در برهه شیوع ویروس کرونا مردم ایران را هدف قرار داده است، اعلام موضع کند، واتیکان از واشنگتن درخواست کرد به این موضوع رسیدگی کند.

نامه چند سازمان کلیسایی به دونالد ترامپ

چند سازمان کلیسایی در اقصی نقاط جهان پیرو «پیام ابراهیمی‌ترکمان به رهبران دینی جهان» در نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا ضمن تاکید بر رفع تحریم ایران نوشتند: «در این مناسبت عید پاک (عید بزرگ مسیحیان بعد از روزه چهل روز) که در تقویم سالانه کلیساها برای مسیحیان در سراسر جهان روز بسیار مهمی است و نیز با توجه به نزدیک شدن مسلمانان به ماه مبارک رمضان با یک واقعیت جدید و چالش برانگیز روبه‌رو هستیم که ما را ملزم می‌کند تا از جمع شدن در مجامع ایمانی و دینی خودداری کنیم تا بتوانیم از خود و جوامع خود در برابر بیماری و آسیب محافظت کنیم».

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان