همه گیری سرخک – هشدار دانشمندان در رابطه با همه گیری سرخک

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۰۲
هشدار دانشمندان در رابطه با همه گیری سرخک

هشدار برای دوران پس از کرونا

خبرگزاری اسپوتینگ در گزارشی هشدار جدید دانشمندان را منتشر کرده است. همه گیری سرخک موضوعی است که دانشمندان در مورد آن هشدار صادر کرده اند. دانشمندان در کشور استرالیا با مطالعه و بررسی شرایط در دوران کرونا به این نتیجه رسیده اند که با شیوع کرونا و به تعویق افتادن واکسیناسیون در کودکان، شرایط برای همه گیری بیماری دیگری (سرخک) مهیا خواهد شد.

هشدار دانشمندان در رابطه با همه گیری سرخک

هشدار دانشمندان در رابطه با همه گیری سرخک

همه گیری سرخک پس از کووید-۱۹

بررسی اطلاعات شش ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی مشخص می کند که تعداد موارد ابتلای به بیماری سرخک در این مدت در جهان رو به کاهش بوده است. اما چنین کاهشی ممکن است شرایط پیش از شیوع در آینده ای نزدیک باشد. طبق اعلام دانشمندان استرالیایی این کاهش میزان ابتلا به سرخک  در واقع علامت و مشخصه چرخه یک اپیدمی و همه گیری عفونی است.

از آنجا که اپیدمی کووید-۱۹ در سراسر جهان، اثر منفی بر اقتصاد تمامی کشورها داشته است، افزایش سطح گرسنگی اتفاق خواهد افتاد. بنابراین سوءتغذیه که با یک سیستم ایمنی سرکوب شده همراه شود، احتمال بهبودی در مقابل سرخک را کاهش خواهد داد.

کشورهای در حال توسعه در خطر

دانشمندان این هشدار را در مورد کشورهای در حال توسعه صادر کرده اند. آنها معتقدند این اپیدمی جدید بیشتر در این کشورها صورت خواهد گرفت و کودکان واکسینه نشده در کشورهای در حال توسعه درگیر بیماری سرخک خواهند شد. طبق این گزارش، سال ۲۰۲۱ میلادی ممکن است بیماری سرخک در مقیاس یک اپیدمی بروز نماید.

شیوع کووید-۱۹ علاوه بر اثرات کوتاه مدت کنونی، اثرات بلند مدت و دنباله داری نیز بر جهان خواهد گذاشت. با توجه به بررسی ها و مطالعات انجام شده، عدم انجام واکسیناسیون در این دوران برای کودکان در آینده ای نزدیک باعث بروز مشکلات دیگری نیز خواهد شد. اگر در منزل کودکی دارید که واکسن دوره ای خود را دریافت نکرده است، حتما با مشورت پزشک برای دریافت واکسن فرزند خود اقدام فرمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان