هواداران بی مهر – هوارادارن پرسپولیس را تنها گذاشته اند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۹-۱۲
هواداران بی مهر

هواداران بی مهر

هواداران بی مهر پرسپولیس این روزها از بازی های تیمشان در ورزشگاه ها استقبال نمیکنند.این بی مهری حتی پیش از شروع بازی ها آغاز شد.به جز بازی دربی که همیشه داستان متفاوتی دارد.تعداد تماشاگران مابقی بازی های تیم پرسپولیس از رقبایش استقلال، سپاهان، تراکتورسازی و حتی شهر خودرو هم پایین تر است. برای تیمی که مدعی است محبوب‌ترین باشگاه آسیاست تعداد هفت هزار نفر تماشاگر در یک روز تعطیل در بازی که میزبان است (برابر نفت مسجد سلیمان)تامل برانگیز است.

هواداران بی مهر

چرا پرسپولیسی ها به ورزشگاه نمی روند؟

چطور شد  تیمی که سه دوره پیاپی قهرمان لیگ شده و این همه محبوبیت داشته حالا اینطور تنها گذاشته می شود؟بعضی معتقدند هواداران از کیفیت نمایش‌های پرسپولیس راضی نیستند.حال آنکه آنهاسر ناسازگاری را از هفته اول گذاشته اند.به نظر می رسد روشن ترین دلیل محبوبیت برانکو و عدم محبوبیت کالدرون باشد.کالدرون از دید این تماشاگران همان کسی است که جای برانکو را گرفته. البته که این دیدگاه بسیار غلط و البته مخرب است.گناه کالدرون چیست که پس از برانکو به تیم آمده است؟و جالب اینجاست او هم با تیم نتایج خوبی را کسب کرده است.اما حمایتی دریافت نمیکند.

اثر تماشاگر و هوادار

هرگز معقوله تماشاگر و هوادار بحث ساده و بی اهمیتی نبوده و نیست.این مسئله همیشه پیچیدگی های خاص خود را دارد.شاید موضوع این باشد که هواداران پرسپولیس پس از سه دوره قهرمانی حالا به نقطه اشباع رسیده اند.خبری از عطش سال های گذشته در آنها نیست.بیایید مثالی بزنیم و مقایسه ای بنماییم.مثلا یوونتوس هشت دوره متوالی قهرمانی دارد.اما تمام مسابقات خانگی را با ورزشگاهی مملو از تماشاگر برگزار می کند.سرمربی این تیم در این دوره طلایی آنتونیو کونته بود.اما پس از ترک او کسی با یووه قهر نکرد.حمایت ها مربی جدید را هم به قهرمانی رساند.اما هواداران بی مهر پرسپولیس پشت تیمشان را خالی کرده اند و تیم را تنها گذاشته اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان