هوش مصنوعی – ژاپن از هوش مصنوعی برای یافتن نیمه گمشده افراد بهره می برد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۶
ژاپن از هوش مصنوعی برای یافتن نیمه گمشده افراد بهره می برد

سیستم جدید همسریابی

دولت ژاپن درصدد است تا با به کار گیری هوش مصنوعی برای شهروندان خود همسر مناسب بیابد. این دولت قصد دارد تا با این روش مردم را ترغیب به ازدواج و فرزند آوری نموده و روند کاهشی زاد و ولد در این کشور را متوقف سازد.

پیش از این نیز از سیستم‌های تطبیق هوش مصنوعی برای جفت کردن افراد در مناطق محدودی از این کشور استفاده شده بود. اما این معیارها تنها محدود به فاکتورهایی از قبیل سن و میزان درآمد افراد می شد. در روش جدید سرگرمی‌ها و ارزش‌ها هم در نظر گرفته می شوند. طبق گزارشی که روزنامه یومیوری چاپ ژاپن آن را منتشر کرده، بودجه پیشنهادی دولت امکان دسترسی به سیستم‌هایی را فراهم می‌کند که افراد بتوانند با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته‌تری، شریک زندگی مناسب خود را پیدا کنند.

ژاپن از هوش مصنوعی برای یافتن نیمه گمشده افراد بهره می برد

ژاپن از هوش مصنوعی برای یافتن نیمه گمشده افراد بهره می برد

استفاده از هوش مصنوعی در تشکیل خانواده

سال گذشته در ژاپن نرخ تولد به کمترین رقم سالانه این کشور (حدود ۸۶۵ هزار) رسید. این رقم در مقایسه با سال قبلتر چیزی معادل ۵.۸ درصد کاهش داشته است. مهمترین دلیل آن نیز کاهش میزان ازدواج‌ها و افزایش سن جمعیت این کشور عنوان شده است.

در برخی مناطق ژاپن از سیستم های پیشرفته هوش مصنوعی برای افزایش نرخ زاد و ولد استفاده شد، اما این سیستم‌ها گران هستند. حالا دولت تقریباً ۶۰ درصد هزینه سیستم‌های پیچیده‌تر هوش مصنوعی را تضمین می‌کند، آن هم از طریق یک برنامه بودجه ۲ میلیارد ینی که برای مبارزه با کاهش نرخ زاد و ولد در بودجه مالی سال آینده درخواست شده است.

یکی از مقامات این کشور در مصاحبه ای گفته است: تلاش ما بر این است تا یک برنامه ریزی برای ارائه یارانه به مقامات محلی  داشته باشیم. این مناطق در حال کار یا شروع پروژه‌های خواستگاری مبتنی بر هوش مصنوعی هستند. امید ما این است که این حمایت به مقابله با کاهش نرخ زاد و ولد در کشور کمک کند.

کاهش جمعیت

موسسه ملی جمعیت و تحقیقات تأمین اجتماعی ژاپن اعلام کرده که در صورت ادامه روند فعلی، جمعیت ژاپن از حدود ۱۲۷ میلیون به ۸۸ میلیون نفر کاهش پیدا کند. دولت نیز نگران است که جمعیت پیمانکاری کشور در بزرگسالان در سن کار قادر به تأمین هزینه‌های رفاهی برای افراد مسن خود نباشد. نخست وزیر این کشور پیشتر سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰ را یک بحران ملی در زمینه زاد و ولد توصیف کرده بود. او وعده داد که اصلاحاتی با هدف کمک به کاهش بار خانواده‌ها که آن‌ها را از داشتن فرزند دلسرد می‌کند، انجام خواهد داد؛ بروز ویروس کرونا اما مشکلات این کشور را همچون سایر کشورها، تشدید کرد و  در سال ۲۰۲۰ تعداد بارداری و ازدواج در ژاپن کاهش داشته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان