هوندا شوگو – جدیدترین محصول شرکت ژاپنی هوندا

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۱۳

نگاه نزدیک به محصول ژاپنی

هوندا شوگو به عنوان محصول جدید شرکت ژاپنی هوندا به تازگی رونمایی شده است. این محصول یک خودروی برقی مخصوص کودکان ۴ تا ۹ ساله است که برای استفاده در بیمارستان کودکان Orange County طراحی شده است. هدف از ساخت این خودرو،  روحیه‌بخشی به کودکان هنگام انتقال آنها از اتاق‌های استراحت به محل قرار ملاقات‌های پزشکی است.

معنای شوگو

هوندا شوگو - جدیدترین محصول شرکت ژاپنی هوندا

هوندا شوگو – جدیدترین محصول شرکت ژاپنی هوندا

شوگو یک واژه ژاپنی است که معنای آن معادل «اوج‌گیری به آینده» می‌شود. این خودرو با کنترل‌های دستی هدایت می‌شود و در آن خبری از پدال و درب نیست. رندال اسماک (Randall Smock) طراح اصلی این پروژه، تجاربی را که هنگام بستری شدن در بیمارستان در دوران کودکی کسب کرده، به عنوان مرجعی برای ساخت هوندا شوگو قرار داده است.

وی رقم زدن تجربه‌ای مثبت و خاطراتی شیرین برای کودکان در بیمارستان را هدف اصلی توسعه شوگو توصیف کرده است. آقای اسماک افزوده شوگو با در نظر گرفتن تمامی نیازهای کودکان خردسال طراحی شده و استفاده کردن از آن به آسان‌ترین شکل ممکن است.

مشخصات فنی هوندا شوگو

هوندا شوگو می‌تواند به نهایت سرعت ۵ مایل یا ۸ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. البته این خودروی کوچک برقی به یک محدودکننده سرعت مجهز بوده و مسئولان بیمارستان در صورت نیاز می‌توانند حداکثر سرعت آن را به یک مایل یا ۱.۶ کیلومتر در ساعت کاهش دهند.

شوگو به وسیله پرستار یا پزشک نیز قابل هدایت است. برای این کار کافیست چرخ‌های عقب را با کمک دستگیره انتهایی از زمین بلند کرد. همانند بسیاری از خودروهای برقی، شوگو نیز به صندوق جلو یا اصطلاحا فرانک مجهز بوده و کودکان می‌توانند اسباب‌بازی‌هایشان را در طول سفرهای کوتاهِ داخل بیمارستان با خود حمل کنند. جالیوانی، بوق با امکان شخصی‌سازی و محل نصب مخصوص پلاک دلخواه از دیگر ویژگی‌های محصول جدید هوندا هستند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان