• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • هکر کلاه سفید – کسب جایزه با نفوذ به سرور‌های داخلی و خودروهای تسلا

هکر کلاه سفید – کسب جایزه با نفوذ به سرور‌های داخلی و خودروهای تسلا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۱۴

نفوذ هکرها به سرور‌های داخلی و خودروهای تسلا

هکرهای کلاه سفید (White Hat Hacker) در شمار هکرهایی محسوب می شود که کارهای مفیدی انجام می‌دهند، نفوذ می‌کنند اما نیت بدی ندارند. این هکرها آسیب پذیری‌های یک شبکه و سیستم محافظت شده را شناسایی می‌کنند و با پوشش این آسیب پذیری‌ها اجازه دسترسی هکرهای مجرم را به آن شبکه ها و سیستم ها نمی‌دهند. هکرها قدرت بالایی دارند و تقریبا کاری برای آن‌ها غیرممکن نیست. به تازگی این هکرها با نفوذ به سرور‌های داخلی و خودروهای تسلا موفق به کسب جایزه ۵۰ هزار دلاری توسط هکر شده اند.

این هک در سال ۲۰۱۷ رخ داد و یک هکر به نام جیسون هیوز که با نام کاربری «WK057» در جامعه کاربری تسلا حضور داشته، توانسته دست به چنین کاری بزند. این هکر کلاه سفید آسیب‌پذیری‌های موجود را به این کمپانی گزارش کرده و تسلا آن‌ها را برطرف کرده، با این حال چنین حمله سایبری نگرانی‌هایی درباره ماشین‌های خودران ایجاد کرده است.

توجه ویژه به امنیت ماشین‌های خودران

هکر کلاه سفید – کسب جایزه با نفوذ به سرور‌های داخلی و خودروهای تسلا

در سال ۲۰۱۷، هیوز برای ساخت سیستم ذخیره انرژی خارج از شبکه و کیت‌های تبدیل الکتریسته با خودروهای تسلا کار ‌کرده است. این فرد توانسته بود مهارت‌های خود را تبدیل به یک کسب و کار کند و قطعاتی که از خودروهای تسلا نجات می‌داد را بفروشد. هیوز در هنگام انجام این اقدامات بود که چندین آسیب‌پذیری در سیستم‌های مدیریت خودروهای تسلا کشف کرد. این هکر کلاه سفید به سرعت چنین مواردی را به مسئول امنیت نرم افزار این کمپانی گزارش کرد.

این مقام اجرایی از هیوز برای اثبات ادعای خود درخواست کرد ویژگی «Summon» را در یکی از خودروهای این کمپانی در کالیفرنیا فعال کند. این هکر به راحتی توانست چنین کاری را انجام دهد و همچنین گزارش مربوط به آن آسیب‌پذیری را به صورت آنلاین منتشر کند. هیوز به علت گزارش این آسیب‌پذیری‌ها، ۵۰ هزار دلار جایزه گرفت.

مدیرعامل تسلا، ایلان ماسک به این هک در سال ۲۰۱۷ اشاره کرده و از میزان فاجعه‌بار بودن آن خبر داده است: «در حقیقت اگر فردی بتواند تمام ماشین‌های خودران تسلا را هک کند و حتی اگر این کار یک شوخی باشد، می‌تواند تمام آن‌ها را به یک محل مانند ایالت «رود آیلند» بفرستد که پایان کار تسلا خواهد بود و افراد عصبانی زیادی در رود آیلند حضور خواهند داشت.» این هک نشان می‌دهد که شرکت‌ها باید توجه ویژه‌ای به امنیت ماشین‌های خودران داشته باشند تا هکرها نتوانند به راحتی به آن‌ها نفوذ کرده و برای مردم و همچنین سازندگان دردسر ایجاد کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0