هک شدن کلاب هاوس – خبر هک شدن کلاب هاوس شایعه است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۳

پخش یک شایعه دروغ

هک شدن کلاب هاوس کذب است و به هیچ عنوان صحت ندارد. این را مدیر عامل این شبکه اجتماعی گفته و تأکیده کرده است که رخنه اطلاعات کاربران این پلتفرم تنها یک شایعه مخرب است. پل دیویسن روز گذشته این مطالب را در واکنش به گزارش سایبر نیوز که مدعی شده بود یک دیتابیس SQL شامل ID، نام، نام کاربری، ID توییتر و اینستاگرام و تعداد فالورهای کاربران کلاب هاوس در انجمن هکری آنلاینی منتشر شده است؛ در مصاحبه اش عنوان کرد. سایبر نیوز همچنین در گزارش خود آورده بود که اطلاعات حساسی مثل شماره‌ی کارت بانکی در بین اطلاعات‌ فاش‌شده موجود نبوده است.

خبر هک شدن کلاب هاوس شایعه است

خبر هک شدن کلاب هاوس شایعه است

هک شدن کلاب هاوس

مسئولین کلاب هاوس پس از تحقیق و بررسی متوجه شدند که هیچگونه رخنه اطلاعاتی اتفاق نیفتاده است. پل دیویسن در مصاحبه روز گذشته گفت در مورد این موضوع گفت: ‌«خیر؛ این گزارش گمراه‌کننده، غلط و تله‌کلیک است، ما هک نشده‌ایم. داده‌های مورد اشاره همگی اطلاعات عمومی پروفایل در اپلیکیشن ما هستند. به ‌همین دلیل پاسخ به این سؤال قطعا منفی است.»

هفته‌ی گذشته سایبر نیوز ادعا کرده بود اطلاعات ۵۰۰ میلیون نفر از کاربران لینکدین استخراج و روی انجمنی آنلاین آپلود شده است. کلاب هاوس هم در بیانیه ای فوری این گزارش را یک شایعه دروغ خواند و اعلام کرد داده‌های هیچ‌یک از حساب‌های خصوصی کاربران فاش نشده‌ است.

شبکه اجتماعی کلاب هاوس در مدت زمان کوتاهی با رشدی شگفت انگیز مواجه شد. این شبکه اجتماعی در سال اول فعالیتش بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شده است. این در حالی است که این پلتفرم تنها روی سیستم عامل iOS در دسترس است و کاربران هم بدون داشتن دعوت نامه نمی توانند مستقیما در آن ثبت نام کنند. پس از این موفقیت و رشد انفجاری، توییتر، لینکدین، دیسکورد، اسپاتیفای و اسلک همگی پلتفرمی شبیه به کلاب هاوس راه‌اندازی کرده‌اند یا در حال کار روی چنین پلتفرمی هستند. گفته می‌شود فیسبوک نیز به‌زودی سرویس مشابهی معرفی می‌کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 − 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان