اوضاع کیم جونگ اون – ابراز امیدواری ترامپ برای رهبر کره شمالی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۰

ترامپ از حال خوب رهبر کره شمالی خبر داد

 کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در روزهای گذشته در شرایط و اوضاع وخیمی قرار داشته  و آینده آن در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. شایعات و گزارش‌های زیادی در مورد وضعیت وخیم جسمانی کیم جونگ اون اخیراً در رسانه‌های ژاپنی و غربی  منتشر شده و برخی حتی از فوت او خبر دادند.شایعات اخیر در خصوص وضعیت جسمانی رهبر کره شمالی در کنفرانس خبری در کاخ سفیدمطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص وضعیت جسمانی کیم جونگ اون ابراز امیدواری کرد که او حالش خوب باشد.

دونالد ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا او اطلاعی از وضعیت جسمانی رهبر کره شمالی دارد، اینطور جواب داد: «دقیقانمی‌توانم به شما (درباره وضعیت جسمانی او) بگویم. بله من خیلی خوب می‌دانم اما الان نمی‌توانم درباره اش حرف بزنم».وی در ادامه بیانات خویش افزود: «امیدوارم که حالش خوب باشد. من تقریبا می‌دانم اوضاعش چطور است. خواهیم دید که چه خواهد شد و شما احتمالا در آینده نه چندان دور (درباره اوضاع کیم جونگ اون) خواهید شنید»

ترامپ از حال خوب رهبر کره شمالی خبر داد

هیچ نشانه‌ای از وضعیت غیرعادی در کره شمالی وجود ندارد

مقام‌های کره جنوبی شایعات درباره فوت کیم جونگ اون رهبر کره شمالی را رد کردند. چانگ این مون، مشاور سیاست خارجی رئیس جمهور کره جنوبی به تازگی به شبکه خبری فاکس نیوز اظهار کرد که رهبر کره شمالی زنده است و در تفرجگاه خود حضور دارد. کیم یئون‌چول،  وزیر اتحاد کره جنوبی هم اعلام کرد، سئول به‌قدری از توانمندی اطلاعاتی لازم برخوردار است که تایید کند هیچ نشانه‌ای از وضعیت غیرعادی در کره شمالی وجود ندارد.

دیکتاتوری رهبر کره شمالی

کیم جونگ ایل در طول عمرش تاکید داشت:« من به پشتوانه موسیقی و ادبیات حکومت می کنم». کیم جونگ ایل دیکتاتوری بود که از روش های کنترل فیزیکی استفاده می کرد اما او به معنی ظریف تری هم دیکتاتور بود: «با تسلط کاملش بر هویت فرهنگی مردمش». از آنجا که مهم تر بودن ایدئولوژی از مسایل مادی ویژگی رایج سوسیالیسم است با تک قطبی سازی رسانه و هنر، آن ها را به بخش مهمی از دامنه قدرت مطلق خود تبدیل کرد. به همین دلیل است که تمام نویسندگان کره شمالی مطابق سلسله مراتب کمیته مرکزی اتحادیه نویسندگان سازمان تبلیغات و تحریک افکار عمومی(PAD) می نویسند و اگر کسی چیزی بنویسد که از طرف این سلسله مراتب فرماندهی به اومحول نشده باشد خیانت کرده است

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان