واردات خودرو –  واردات خودرو به کشور منتفی شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۱۳
 واردات خودرو -  واردات خودرو به کشور منتفی شد

واردات خودرو جز اولویت اول ما نیست

عبدالناصر همتی در حاشیه مراسم بازدید از کارخانه ایران خودرو، در مورد واردات خودرو، اظهار داشت: واردات خودرو جز اولویت اول ما نیست. رئیس کل بانک مرکزی افزود: در حال حاضر کشور نیازهای ارزی مهم‌تری دارد، بنابراین تخصیص ارز به واردات خودرو جز اولویت اول ما قرار ندارد و بحث واردات اصلاً مطرح نیست.

همتی در مورد مسدود شدن حساب‌های بانکی فاقد اطلاعات هویتی نیز گفت: از بانک‌های عامل در خواست کرده‌ایم یک ماه فرصت بدهند. به طور جد به دنبال این هستیم جلوی نقل و انتقال پول و کارهای بانکی از طریق کارت‌های بانکی نامعتبر گرفته شود.

زمینه پیدایش شایعه 

مدت‌ها بود که شایعه از سرگیری واردات خودرو از سال آینده به کشور، شنیده می‌شد. اظهار نظر تعدادی از نمایندگان مجلس درباره این موضوع و زمزمه‌های ایجاد درآمد در دولت از محل واردات خودروهای خارجی، بر صحت این شایعه بیشتر دامن زدند.

 واردات خودرو -  واردات خودرو به کشور منتفی شد

واردات خودرو به کشور منتفی شد

حتی در برهه‌ای از زمان، بحث بر سر دریافت عوارض از خودروهای موجود در مناطق آزاد و اهدای پلاک ملی به آنها هم پیش آمد. اما عبدالناصر همتی، رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی، در تازه ترین سخنان ارزی خود، این مسئله را در آینده نزدیک را منتفی دانست و بر تمام شایعه‌های قبلی، خط بطلان کشید.

سال ۹۹ سالی گران برای تمام بازارهای اقتصادی بود، بازار خودرو نیز از این قاعده مستثنی نبود و روزهای پرنوسانی را پشت سر گذاشت. در این میان کارشناسان راهکارهای متفاوتی را برای ساماندهی بازار مطرح می‌کردند که آزادسازی از جمله مهم‌ترین این راهکار ها بود.

واردات خودرو از انتهای خردادماه ۹۷ و در راستای مدیریت منابع ارزی کشور ممنوع شد و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این موضوع اثر مستقیم بر رشد منحنی قیمت حتی در بازار داخلی‌ها داشته است. البته چندی پیش موضوع آزادسازی این مورد در مجلس شورای اسلامی مطرح و مورد ارزیابی قرار گرفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان