پیام عادل الجبیر خطاب به جمهوری اسلامی ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۳۱

 پیام عادل الجبیر خطاب به جمهوری اسلامی ایران

عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان در نشست خبری امروز اظهار داشت که حمله به تاسیسات نفتی آرامکو با سلاح‌های ایرانی انجام شده و به همین دلیل است که ما ایران را مسئول می‌دانیم. پیام عادل الجبیر خالی از اتهام به جمهوری اسلامی ایران نبوده است. وی در ادامه مدعی شد حملات مستقیماً  از طرف جمهوری اسلامی ایران و نه حوثی‌های یمنی انجام شده است. عادل الجبیر ادر ادامه افزود که تاسیسات نفتی آرامکو  عربستان سعودی  توسط ۱۵۰ پهپاد و ۲۶۰ موشک مورد حمله قرار گرفته است  که همگی ساخت ایران بوده‌اند، در حالی که عربستان سعودی  حتی یک موشک یا پهپاد یا حتی یک گلوله به ایران شلیک نکرده‌ایم.

عادل الجبیر، پس از اتمام تحقیقات،  عربستانسعودی اقدامات لازم برای مقابله با حملات آرامکو را اجرا خواهد کرد.  از دید وی عربستان سعودی در حال حاضر صرفا مشغول مذاکرات با متحدان خویش  جهت  اقدام به واکنش مناسب به این حملات است.

پیام حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران

دست داشتن دراین حمله اتهامی است که مقامات عربستان سعودی و واشنگتن به جمهوری اسلامی ایران زده اند و  تهران بارها رد کرده است. حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران،گفته است: «ما هر کاری بکنیم، می‌گوییم، ما هم اراده و هم عمل و نیز زبان به عهده گرفتن مسئولیت کاری‌هایی که انجام داده‌ایم را داریم.

واردات نفتی عربستان

واردات نفتی عربستان برای اولین بار در تاریخ این کشور رخ داد. عربستان سعودی به دنبال هدف حمله به  تاسیسات نفتی  آرامکو در میادین نفتی بقیق و خریص، واردات نفت داشته است که بی سابقه بوده است. این روزها صادرات نفتی از عراق به عربستان را شاهد بوده ایم. وزارت نفت عراق به گفته مشاور وزیر دفاع کویت، اعلام کرده است که برای رفع کمبود بنزین و گازوییل و سوخت هواپیما  بیست میلیون بشکه نفت به عربستان فروخته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0