وام معیشتی – پرداخت وام معیشتی به سیل زدگان

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۷
وام معیشتی - پرداخت وام معیشتی به سیل زدگان

پرداخت وام بلاعوض معیشتی به آسیب دیدگان سیل

با توجه به بارش های اخیر ذر کشور و ضرورت آماده باش استان ها برای حوادثی که ممکن است در پی نزولات جوی پپیش آید مقرر گردید رقم وام معیشتی به سیل زدگان افزایش یابد. رییس سازمان مدیریت بحران کشور با تشریح آخرین وضعیت استان های درگیر سیل درخواست افزایش رقم وام های معیشتی و جبران خسارت سیل زدگان  به دولت مطرح کرد.

اسماعیل نجار با اشاره به بارش های اخیر در کشور که سایر استان ها را شامل می شود گفت: «سازمان مدیریت بحران کشور درابتدای پاییز دستورالعملی را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرده و بر ضرورت آماده باش آنان برای حوادثی که ممکن است در پی نزولات جوی ایجاد شود، تاکید کرد. پس از آن نیز در پی پیش بینی های هواشناسی، هشدارها و دستورالعمل های لازم را بر حسب استان و منطقه به مدیران کل بحران و تمامی دستگاه های امداد و خدماتی ابلاغ کرده است که در مورد بارش های اخیر نیز همین اقدامات انجام شد»

استان های خوزستان، بوشهر، فارس، کرمان و هرمزگان

نجار با بیان اینکه بارش های اخیر سبب بروز آبگرفتگی و سیلاب در برخی از مناطق استان های خوزستان، بوشهر، فارس، کرمان و هرمزگان شد گفت: متاسفانه شدت این بارش ها خساراتی را به هموطنان ما به خصوص در دو استان بوشهر و خوزستان وارد کرد که در حال پیگیری برای جبران آن هستیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور در مورد استان خوزستان گفت: در حال حاضر در استان خوزستان مشکل جدی وجود ندارد و عمده ارزیابی‌ها برای تعیین خسارات و جبران آن‌ها نیز به اتمام رسیده است. ما تلاش کردیم که با دست باز نسبت به جبران خسارات اقدام کنیم و حتی موارد متعددی که خانه فرسوده‌ای در مناطق سیل زده قرار داشت، آن را هم در لیست جبران خسارات قرار دادیم.

وام معیشتی - پرداخت وام معیشتی به سیل زدگان

وام معیشتی – پرداخت وام معیشتی به سیل زدگان

در همین راستا نیز در مجموع چهار هزار درخواست برای وام تعمیرات و ۱۰۰۰ درخواست برای وام ساخت واحد‌های تخریبی و نوسازی در این استان تایید شده است. علاوه بر آن ۶۰۰۰ وام معیشتی نیز به حادثه دیدگان پرداخت خواهد شد.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین از پرداخت اجاره بها برای اسکان موقت سیل زدگان سخن به میان آورد و گفت: به این افراد مبلغی داده خواهد شد تا به شکل موقت محلی را برای اسکان خود انتخاب کنند؛ که این مبلغ علاوه بر مبلغی است که تحت عنوان وام معیشتی و جبران خسارت پرداخت خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان