واکسن آنفلوآنزا – زمان و چگونگی توزیع واکسن آنفلوآنزا مشخص شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۵

تزريق رايگان واکسن آنفلوآنزا براى گروه هاى حساس

واکسن آنفلوآنزا به صورت رایگان برای گروه های حساس تزریق خواهد شد. محمدرضا شانه‌ساز رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: فردا در مراکز بهداشت برای گروه‌های حساس از جمله زنان باردار، بیماران مزمن و صعب‌العلاج و کادر درمان تزریق واکسن آنفلوآنزا به صورت رایگان صورت خواهد گرفت.واکسن در مدت زمان کوتاهی خاصیت خود را از دست خواهد داد..در روزهای آتی و در فاز بعدی با توزیع واکسن در داروخانه‌ها افراد بالای ۶۵ سال، و کودکان بین شش ماه تا پنج سال می‌توانند تزریق دریافت کنند.هر عضو خانواده می‌تواند با مراجعه به داروخانه و با کارت ملی اعضای خانواده ۳ عدد دریافت کند.

فاز دوم واکسن آنفلوآنزا

در فاز بعدی توزیع واکسن برای افراد عادی صورت می‌گیرد. در گام اول ۲.۵ میلیون دوز واکسن به خانه‌های بهداشت عرضه شده که تزریق آن رایگان است. برنامه ریزی برای واردات ۱۵ تا ۱۶ میلیون واکسن انجام شده است و به نظر می‌رسد این تعداد تزریق نیاز کشور کافی باشد به دلیل اینکه طی ماه‌های گذشته مردم یاد گرفته‌اند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند لذا پیش بینی می‌شود شیوع آنفلوآنزا کم باشد.

زمان و چگونگی توزیع واکسن آنفلوآنزا مشخص شد

تزریقی که با ارز نیمایی تهیه شده با قیمت ۴۲ تا ۴۵ هزار تومان به دست نیازمندان خواهد رسید البته اولویت تزریق با افرادی است که در گروه خطر قرار دارند. رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه دو میلیون و پانصد هزار دوز تحویل معاونت‌های بهداشت سراسر کشور شده است.

وقتی بیمار شناسایی شود و داروی مورد نیاز بیمار شناسایی شود توزیع دارو در نزدیکترین داروخانه انجام می‌شود و دیگر نیازی نیست بیمار از اقصی نقاط استان‌ها برای دریافت دارو به داروخانه خاصی مراجعه کنند با این برنامه از نظر اقتصادی به بهره‌وری بیشتری خواهیم رسید و در وقت بیمار نیز صرفه‌جویی می‌شود.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان