واکسن ابولا – سیاست کثیف غرب یا تلاش بشردوستانه دانشمندان

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۳

واکسن ابولا کشف شد

واکسن ابولا قرار است تا بهار سال آینده به صورت انبوه روانه بازار شود. سازمان بهداشت جهانی نیز با تایید این خبر از تولید واکسن ابولا با نام تجاری اروبو و استفاده آزمایشی آن در شرق کونگو خبر داد.

واکسن ابولا یِ استفاده شده دارای نتایج مثبتی بوده است و امید میرود تا سال آینده میلادی به تولید انبوه رسیده و در دسترس عموم قرار گیرد. ساخت این واکس به دست محققین یک شرکت دارروسازی آمریکایی صورت گرفته است.

ویروس ابولا از زمان پیدایش در کشورهای آفریقای تا کنون جان ده ها هزار نفر را گرفته است و تابستان امسال نیز سازمان جهانی بهداشت این بیماری را خطری جدی برای جامعه جهانی اعلام کرد.

با کشف پادتن این بیماری امیدها به ریشه کن کردن آن بیشتر شده است ولی یک سوال بزرگ ذهن مردم را همیشه به خود مشغول کرده است که آیا انتشار چنین ویروسی عمدی است؟

ویروس آبولا

ویروس ابولا

واکسن ابولا – سیاست کثیف غرب یا تلاش بشردوستانه دانشمندان

داستان شیوع یک بیماری در سطح جهان، مرگ و میر ناشی از آن و کشف واکسن آن چیز جدیدی نیست که همگان را متعجب کند. بیماری هایی همچون آنفلوآنزا، سل، وبا، حاری، سرخک و غیره از جمله آندست از بیماری هایی بودند که پس از تلفات فراوان با استفاده از واکسن ازبین رفتند.

سوال بزرگی که ذهن بسیاری از مردم جهان را به خود مشغول کرده است این است که آیا شیوع یک بیماری و درمان آن پس از مدتی کار افراد و شرکت های سودجو می باشد؟ یا حتی کار برخی از کشورهای صنعتی جهان برای کنترل جمیعت؟

شیوع برخی بیماری های جدید در جهان که تا کنون خبری از آن ها نبوده و به یکباره باعث مرگ بسیاری از مردم جهان شده و پس از مدتی برخی شرکت های بزرگ داروسازی با ارائه برخی داروها اقدام به درمان کامل آن می کنند بسیار شک برانگیز است.

چراکه شرکت های بزرگ داروسازی با تولید داروهایی همچون واکسن های ضد ویروس درآمدهای میلیاردی به دست می آورند که به نوعی میتوان آن را معادل اقدام شرکت های بزگ اسلحه سازی دانست که با شروع جنگ در سایر کشورها و فروش اسلحه کسب درامد می کنند.

همچنین برخی کشورهای صنعتی و استعمارگر جهان که زمین را ارث پدری خود میدانند با هدف کاهش جمعیت و حفظ تعادل در محیط زیست و منابع طبیعی اقدام به ایجاد ویروس هایی همچون ابولا می کنند که سبب مرگ ده ها هزار نفر در جهان شده است.

اندیشمند

 

 

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
18 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان