واکسن اهدایی چین – ۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونای اهدایی چین در راه کشور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۹
واکسن اهدایی چین - 250 هزار دوز واکسن کرونای اهدایی چین در راه کشور

وضعیت نامطلوب جهان

واکسن اهدایی چین در راه کشور است و به زودی وارد کشور می شود. این خبری است که توسط مقامات مختلف در کشور تأیید شده است. سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: پنجشنبه گذشته واکسیناسیون گروه جدید با حضور وزیر بهداشت در سرای سالمندان کهریزک آغاز شد. در این مرحله، افراد مقیم خانه سالمندان و افراد دارای معلولیت جسمی و ذهنی در مراکز نگهداری در سراسر کشور، جانبازان شیمیایی بالای ۵۰ درصد و بویژه جانبازان تنفسی و غسالها در آرامستانها واکسینه می شوند. همچنین پرسنل باقی مانده آی سی یو کرونا و بخشهای ویژه کرونا، بخشهای بستری کووید آزمایشگاه هایی که آزمایش کووید انجام می دهند و همچنین مراکز منتخب کووید در بخش سرپایی و بهداشت و همچنین اورژانس های بیمارستان جزو گروه جدید واکسیناسیون هستند.

واکسن اهدایی چین - 250 هزار دوز واکسن کرونای اهدایی چین در راه کشور

واکسن اهدایی چین – ۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونای اهدایی چین در راه کشور

ورود واکسن اهدایی چین

رییسی با اشاره به ورود واکسن سینوفارم که تولید چین است، افزود: طولی نمی کشد که واکسن های دیگری هم از هند وارد کشور شود. همچنین از سبد واکسیناسیون کووکس امروز یا فردا تاریخ وورد ۴.۲ میلیون دوز واکسن را اعلام خواهند کرد. امیدواریم واکسیناسیون گروه پرخطر را که شامل یک میلیون و ۳۰۰هزار نفر هستند، قبل از پایان سال شروع شده و تا فروردین ماه انجام شود. باقی مراحل واکسیناسیون به تدریج بر اساس سند ملی واکسیناسیون مصوب ستاد ملی انجام خواهد شد.

دکتر جهانپور هم ورود محموله ۲۵۰ هزار دوز واکسن اهدایی دولت چین را ظرف امروز و فردا تایید کرده است. وی گفت: این واکسن ها ظرف روزها و هفته های آتی برای واکسیناسیون گروه های هدف مورد استفاده قرار خواهد گرفت. لازم است ذکر شود که این واکسن ها در ادامه کمکهای ارسالی دولت و مردم چین ظرف ماه های گذشته، برای استفاده در کمپین واکسیناسیون عمومی علیه کووید – ۱۹ در ایران اهدا شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 24 =


اخبار

سینما و هنر

جهان