واکسن جدید کرونا – اعلام موفقیت شرکت فایزر در تولید واکسن کرونایی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۱۹

تازه ترین اخبار از واکسن جدید کرونا

مرحله سوم  آزمایشات روی واکسن جدید کرونا به مرحله نهایی خود رسیده است. شرکت آمریکایی فایزر و شرکت آلمانی BioNTech اعلام کردند مرحله سوم آزمایشات گسترده ای که روی واکسن جدید انجام شده  نشان می‌دهد که این محصول تا ۹۰ درصد در پیشگیری از ابتلا به کرونا موثر بوده است.
مرحله سوم آزمایش واکسن یک مرحله پیش از درخواست تایید محصول برای تولید تجاری آن است. طبق نتایج اولیه آزمایشات، ۲۸ روز پس از تزریق دُز اول و ۷ روز پس از تزریق دُز دوم این واکسن به بیماران، آثار مصونیت در بیماران ظاهر شد.
در پی اعلام موفقیت شرکت فایزر در تولید واکسن کرونایی با تاثیرگذاری ۹۰ درصدی، بازارهای بورس عمده جهان با جهش روبرو شدند. نمایشگر بالا، استقبال شاخص ۱۰۰ بورس اوراق بهادار فایننشیال‌تایمز را به این خبر نشان می‌دهد.

واکسن جدید کرونا – اعلام موفقیت شرکت فایزر در تولید واکسن کرونایی

شرکت آمریکایی فایزر اعلام کرد که در آخرین مرحله کارآزمایی بالینی هیچ عارضه جانبی جدی‌ای مشاهده نشده است و درخواست خود برای دریافت تاییدیه جهت تولید انبوه این واکسن را به سازمان غذا و دارو آمریکا ارائه کرده است.

این خبر تغییراتی را در بازارهای جهانی ایجاد کرده است. قیمت انس جهانی طلا حدود ۳۰ دلار کاهش یافت، بورس جهانی حدود هزار و ۵۰۰ واحد افت کرد و قیمت نفت در همین مدت، نفت ۸ درصد رشد کرد.

رکورد زنی کرونا در ایران

این روزها کرونا در ایران مرزهای رکورد را جابجا می‌کند. جهش ۲۵ درصدی بستری‌ها فقط در یک روز طبق آماری که مقامات داده اند وضعیت قرمز استان‌های ایران در این روزها را نشان می دهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان