واکسن کرونا – استفاده فوری از واکسن‌های ضد کرونا در چین

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۰۳

استفاده فوری چین از واکسن کرونا  در ماه گذشته

واکسن کرونا از یک مرداد سال جاری در چین به صورت فوری مورد استفاده قرار گرفته است. یک مقام کمیسیون ملی بهداشت چین این مسئله را به صورت علنی بیان کرد که کشورش یک ماه پیش  استفاده فوری از واکسن‌های ضد کرونا که آزمایشات بالینی را گذرانده، آغاز کرده است. جنگ جونگوی مدیر مرکز توسعه علوم پزشکی و فناوری کمیسیون بهداشت ملی چین که دستگاه تحت امرش پیشگام ساخت واکسن در چین است اعلام کرد : مقرر شده برای جلوگیری از شیوع بیماری در پاییز و زمستان، این واکسن به افرادی که در بازارهای مواد غذایی، سیستم های حمل و نقل شهری و بخش های خدماتی کار می کنند تزریق می شود.

در خصوص قیمت این واکسن طبق آیین نامه های داخلی، واکسن های COVID-۱۹ براساس هزینه آنها قیمت گذاری شده اند که این قیمت پایین تر از آن چیزی است که شرکت دارو سازی سینوفارم (۱۰۰۰ یوان برابر با ۱۴۴ دلار برای دو بار تزریق)  اعلام کرده بود.

اثربخشی واکسن کرونای چین

مقامات بهداشتی چین آزمایش های انسانی واکسن ضد ویروس کرونا کشت شده در سلول حشرات را تایید کردند.  استفاده از سلول های حشرات برای تولید این واکسن که در شهر چنگدو واقع در جنوب چین آزمایش شده است باعث تسریع در تولید انبوه واکسن خواهد شد. دولت محلی چنگدو در بیانیه ای اعلام کرد این واکسن توسط بیمارستان دانشگاه سیچوان تولید شده و مجوز مدیریت ملی محصولات پزشکی چین را دریافت کرده و وارد مرحله آزمایش انسانی شده است.

واکسن کرونا – استفاده فوری از واکسن‌های ضد کرونا در چین

یین وی دونگ رییس هیات مدیره شرکت سینواک هم درباره اثر بخشی واکسن بر گونه های متفاوت ویروس کرونا گفت: پلاسمایی که شرکتش در آزمایش مورد استفاده قرار داده روی ۲۰ گونه ویروس کرونا که از آمریکا، اروپا و کشورهای خاورمیانه جمع شده، اثربخش است، بنابراین، واکسنی که تولید خواهد شد، موثر خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه تولید ۳۰۰ میلیون دز واکسن در سال تاکید کرد و گفت: این میزان تولید می تواند پاسخگوی تقاضای برخی کشورهای جهان باشد چین با لحاظ اولویت ها این واکسن را در اختیار کشورهایی که با وضعیت جدی شیوع کرونا روبرو هستند، خواهد گذاشت. رییس جمهوری چین اعلام کرده بود کشورش واکسن خود را به عنوان محصول عمومی در اختیار جهان قرار خواهد داد این شرکت نیز با در نظر گرفتن جمعیت و شدت شیوع کرونا، واکسن را عرضه خواهد کرد. در حال حاضر ۶ واکسن ضد کرونا در چین در مرحله آزمایش بالینی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 + 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان