واکسیناسیون کرونا – تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای دریافت واکسن

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۸
واکسیناسیون کرونا - تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای دریافت واکسن

لزوم تشکیل پرونده الکترونیک سلامت

افرادی که فاقد پرونده الکترونیک سلامت باشند، در واکسیناسیون کرونا دچار مشکل خواهند شد. رییس مرکز مدیریت شبکه معاونت بهداشت وزارت بهداشت با بیان این نکته از مردم درخواست کرد برای برخورداری از واکسیناسیون عمومی به نزدیکترین مرکز بهداشت شهر و روستای محل سکونت خود مراجعه کرده و تا پایان اردیبهشت ماه پرونده الکترونیک سلامت خود را تشکیل دهند. دکتر تبریزی اضافه کرد که در گام پنجم بسیج ملی کووید ۱۹ که به زودی در کشور آغاز می شود در این گام واکسیناسیون عمومی افراد به تدریج با اولویت گروه های پرخطر انجام خواهد شد.

واکسیناسیون کرونا - تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای دریافت واکسن

واکسیناسیون کرونا – تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای دریافت واکسن

واکسیناسیون کرونا در ایران

دکتر جعفر صادق تبریزی در مورد مرحله چهارم بسیج ملی کووید ۱۹ ( طرح سردار سلیمانی) گفت: این طرح از ابتدای آذر ماه گذشته با همکاری سازمان بسیج مستضعفین و مشارکت بین بخشی نهادهایی همچون هلال احمر آغاز شد. تیم های نظارتی ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار بازدید مشترک با هلال احمر و بسیج انجام دادند که منجر به ۶۱۸هزار و ۷۰۰ اخطار و بیش از ۳۸ هزار مورد پلمپ شد. اجرای این برنامه از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است و به دنبال آن طرح تشدید نظارت ها و مراقبت ها نیز از ۱۸ اسفند ۹۹ تا ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ انجام شد.

گام پنجم در کنترل کرونا

با پایان یافتن گام چهارم، گام پنجم (بیماری یابی، رهگیری و واکسیناسیون عمومی) با هدف کلی مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا از طریق بیماری یابی فعال و رهگیری حداکثری افراد در معرض تماس نزدیک و واکسیناسیون عمومی کووید۱۹ از شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ شروع می شود. در این مرحله ۶ راهبرد اساسی دنبال می شود که بیماری یابی فعال، شناسایی افراد در تماس نزدیک با بیماران و رهگیری هوشمند آنها با روش های مختلف که از فناوری های هوشمند برای شناسایی سریع افراد از آن جمله است. راهبرد دوم واکسیناسیون عمومی کووید۱۹ بر اساس سند ملی وکسیناسیون است. در این مرحله میزان واکسیناسیون به مرور افزایش پیدا می کند تا تمام حمعیت هدف واکسن دریافت کنند.

در راهبرد سوم آموزش همگانی با هدف تغییر رفتار انجام خواهد شد. راهبرد چهارم حفاطت و حمایت از گروه های آسیب پذیر به ویژه سالمندان پرخطر، مادران باردار، بیماران زمینه ای که نیازمند مراقبت های ویژه هستند، مورد هدف قرار می گیرد. در راهبرد پنجم تقویت درمان سرپایی با هدف کاهش موارد بستری و مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستان ها انجام می گیرد. راهبرد ششم هم نظارت بر پروتکل های بهداشتی و اعمال قانون است.

دکتر تبریزی در پایان افزود: نظارت ها بر سفرهای خارجی و مرزها باید افزایش یابد. مسئولیت پذیری و نظارت سایر دستگاه ها در حیطه وظایف خودشان هم باید انجام شود. امید داریم از این مراحل با کمترین آسیب عبور کنیم و با .اکسیناسیون عمومی ایمنی جمعی را افزایش دهیم تا کیزان مرگ بر اثر این ویروس کاهش پیدا کرده و شرایط به مرور به زمان پیش از کرونا برگردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان