ورود سامانه بارشی – شدت گیری سامانه بارشی در برخی مناطق کشور

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۴
ورود سامانه بارشی - شدت گیری سامانه بارشی در برخی مناطق کشور

هشدار سریع سازمان هواشناسی

ورود سامانه بارشی به کشور باعث خواهد شد این هفته در مناطقی بارش باران و برف شدت گیرد. این موضوع را مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اعلام و اشاره کرده است: این سامانه از فردا (پنجم اسفندماه) وارد کشور خواهد شد؛ و طی ۲۴ ساعت آینده در برخی مناطق واقع در سواحل دریای خزر و برخی نقاط کرمان و طی روز سه‌شنبه (۵ اسفند) در استان‌های ساحلی خزر بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. همچنین از اواخر وقت این روز سامانه‌ای بارشی از سمت جنوب وارد کشور خواهد شد.

ورود سامانه بارشی به کشور

این سامانه در روز چهارشنبه در مناطقی از جنوب، جنوب غرب و برخی نقاط مرکز کشور سبب وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و بارش برف در ارتفاعات می‌شود. با شمالی شدن جریانات و ریزش هوای سرد در نوار شمالی کشور و دامنه‌های شمالی البرز در استان‌های ساحلی خزر بارش برف و باران شدت می‌گیرد.

ورود سامانه بارشی - شدت گیری سامانه بارشی در برخی مناطق کشور

ورود سامانه بارشی – شدت گیری سامانه بارشی در برخی مناطق کشور

ضیاییان اضافه کرد: دریای خزر نیز طی این مدت مواج و متلاطم خواهد بود. همچنین در اردبیل، برخی نقاط شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه (۷ اسفند) در جنوب غرب، جنوب، شرق، جنوب شرق، شمال غرب، غرب، سواحل غربی دریای خزر، برخی نقاط مرکزی کشور و دامنه‌های جنوبی البرز بارش خواهیم داشت و شدت بارش نیز طی این روز در غرب سواحل خزر، نیمه جنوبی فارس و کرمان پیش‌بینی می شود.

روز جمعه (۸ اسفند) بارش پراکنده در غرب، مرکز، سواحل غربی دریای خزر، دامنه‌های البرز و در بخش‌هایی از کرمان و شمال سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

آقای ضیاییان وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۵ اسفند) صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی روز چهارشنبه (۶ اسفند) نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان