وزارت خارجه آمریکا – آمریکا برای شرکت در جلسه شورای امنیت به ظریف ویزا نداد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۱۷

 عدم صدور ویزای ظریف در وزارت خارجه آمریکا

طبق گزارش‌های رسیده وزارت خارجه آمریکا برای شرکت در جلسه شورای امنیت از صدور ویزا برای آقای ظریف  وزیز امور خارجه کشورمان خودداری کرده است. نشریه آمریکایی فارن پالسی  این مورد را گزارش کرده است و  نوشته که با امتناع از صدور ویزا برای ظریف دولت آمریکا مفاد پیمان سال ۱۹۴۷ که مربوط به شرایط میزبانی این کشور از مقر سازمان ملل متحد در نیویورک است را نقض کرده است. آقای ظریف مردادماه سال جاری از سوی ایالات متحده به خاطر نمایندگی مستقیم و غیرمستقیم برای رهبر جمهوری اسلامی و کار برای او تحت تحریم‌های ثانویه قرار گرفته بود.

جلسه شورای امنیت با موضوع  ترور قاسم سلیمانی

جلسه شورای امنیت  قرار است به موضوع ترور قاسم سلیمانی بپردازد.وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران چند هفته پیش تقاضای صدور ویزای ورود به آمریکا را برای شرکت در نشست سازمان ملل در روز ۹ ژانویه داده بود و به گفته چند منبع دیپلمات این درخواست رد شد. عدم صدور ویزا برای وزیر خارجه ایران جهت شرکت در جلسه شورای امنیت در شرایطی است که تنش بین ایران و آمریکا بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس  تشدید شده است.

جمعه گذشته آمریکا با فرمان پرزیدنت ترامپ، قاسم سلیمانی و معاون حشد الشعبی را در نزدیکی فرودگاه بغداد کشت. وزارت خارجه آمریکا  دو روزگذشته در یک توئیت نوشت: «سلیمانی قهرمان نبود. او قاتل ایرانی ها، آمریکاییان، و هزاران تن دیگر بود». برای نخستین بار این اتفاق می افتد که بعد از قرار گرفتن نام ظریف در فهرست تحریم‌های آمریکا، به او ویزا داده نمی‌شود. تیر امسال، با تاخیر ویزا برای وزیر خارجه ایران صادر شد. با اینحال بعد از حضور ظریف، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با انتقاد از اظهارات او در نیویورک گفت که وقتی دیپلمات‌های آمریکایی نمی‌‌توانند در تهران حضور داشته باشند، دلیلی برای تردد آزادانه دیپلمات‌های جمهوری اسلامی در ایالات متحده هم وجود ندارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 + 20 =


اخبار

سینما و هنر

جهان