وزیرامورخارجه فرانسه – فشار حداکثری ترامپ، نتیجه عکس داد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۶
وزیرامورخارجی فرانسه - فشار حداکثری ترامپ، نتیجه عکس داد

ایران با دست‌یابی به بمب‌هسته‌ای فاصله‌ای ندارد

ژان ایو لودریان، وزیرامورخارجی فرانسه برای دومین‌بار در روزهای اخیر ادعا کرده است که ایران با دست‌یابی به بمب‌هسته‌ای فاصله‌ای ندارد.  او این‌بار در یک برنامه رادیویی گفته: «ما در موقعیتی برخلاف آن‌چه می‌خواستیم، گرفتاریم؛ ترامپ می‌خواست با فشار حداکثری جلوی دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را بگیرد؛اما واقعیت این است که ایران  با دستیابی به اهدافش فاصله چندانی ندارد».

وزیرامورخارجی فرانسه - فشار حداکثری ترامپ، نتیجه عکس داد

وزیرامورخارجی فرانسه – فشار حداکثری ترامپ، نتیجه عکس داد

دیپلمات‌ارشد فرانسوی افزوده است: «موقعیت، بسی خطرناک است؛ رسیدن ایران به سلاح هسته‌ای پیامدهای ژئواستراتژیک بزرگی دارد؛ باید راهی برای بازگشت به برجام بیابیم».

لودریان هفته پیش هم مدعی‌شد ایران در راه افزایش ظرفیت‌اش برای سلاح اتمی است و لازم ‌است‌که آمریکا و ایران به برجام برگردند. جواد ظریف‌، وزیرامورخارجه‌ نیز، این ادعا را رد کرد و گفته‌های همتای فرانسوی‌اش را «یاوه‌» دانسته بود.

آینده برجام به سه کشور اروپایی بستگی دارد

 در پی سخنان وزیر امور خارجه فرانسه درباره لزوم بازگشت ایران و آمریکا به برجام و مذاکره با تهران درباره توان موشکی و حضور منطقه‌ای و البته پاسخ کوبنده محمدجواد ظریف به همتای فرانسوی، آلمان هم وارد ماجرا شد و ادعا کرد ساز و کار مالی اینستکس به خاطر کم‌کاری ایرانی نهایی و اجرایی نشده است. وزیر امور خارجه ایران در پیام توییتری خود نوشته بود: «آینده برجام به سه کشور اروپایی بستگی دارد، نه ایران.»

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان